Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Petr ŠTĚPÁNEK - Poděkování Noře a České televizi

Děkuji České televizi a speciálně Noře Fridrichové, že dělají úplně vše pro to, aby veřejnoprávní televizi zcela zdiskreditovali.

Nám, televizním poplatníkům, kteří jsme ke způsobu, jakým na Kavčích horách televizní vysílání provozují, kritičtí, tím velmi usnadňují práci. Není totiž třeba se příliš namáhat s poukazováním na všechny ty nešvary, selhání a podpásovky, kterými nás z veřejnoprávní obrazovky zásobují, stačí se posadit do křesla a točit rukama mlýnek, neboť šílená Nora pracuje za nás.

  • petr-stepanek-podekovani-nore-a-ceske-televizi
  • petr-stepanek-podekovani-nore-a-ceske-televizi
  • petr-stepanek-podekovani-nore-a-ceske-televizi

Až se jednou do naší země navrátí normální poměry, čehož důsledkem bude i to, že na žurnalistické fakultě převáží lidé, kteří mají všech pět pohromadě, stane se magazín 168 hodin, vlajková to loď publicistiky ČT, součástí osnov výuky novinářských adeptů jako odstrašující příklad, jak se televizní žurnalistika opravdu, ale opravdu nemá dělat.

Dva příklady z poslední doby: 168 hodin, 1. 5. 2022. Na denunciační kampaň, kterou proti docentu Miroslavu Ševčíkovi v souvislosti s volbou děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze rozjel server Seznam Zprávy a za kterou by se nemuselo stydět ani Rudé právo v dobách své největší slávy, úspěšně navázala propagandistická Česká televize v čele se šílenou Norou. Ševčík byl vymáchán, popliván, znectěn, pes by od něho kůrku nevzal. Hnedle 13, slovy třináct, mluvících hlav nalilo Ševčíkovi na hlavu všemožné pomeje. Že by snad dostal slovo také někdo z opačného názorového břehu, třeba někdo z akademického senátu, který Ševčíka zvolil děkanem jednomyslně, nepřipadá při tomto způsobu provozování žurnalistiky v úvahu. (A propos, soudružko redaktorko Zuzano Černá, Trikolora není hnutí, ale politická strana.)

Dále: 168 hodin, 24. 4. 2022. „Hvězdou ruské propagandy se stal Václav Klaus. Česká solidarita podle něj může být jen zástěrkou pro nenávist k Rusku,“ odstartovala jinou masírku Nora Fridrichová. A pak už to jelo v tradičních kolejích. Manipulace, selekce, jednostrannost, dehonestace, lži, polopravdy. Bývalý významný redaktor České televize, někdejší šéfredaktor zpravodajství a publicistiky v Ostravě a šéfredaktor publicistiky v Praze Petr Bohuš si dal tu práci a provedl rozbor reportáže o Klausovi. Je to zdrcující odsudek manipulačních metod českotelevizní redakce publicistiky. Ale podívejte se sami:

https://www.modryjelen.com/rozbory-medii/pasti-medii-vaclav-klaus-v-ct-jako-hvezda-ruske-propagandy/

Takže, Noro a Česká televize, děkujeme za vaši usilovnou práci a námahu, s jakou v magazínu 168 hodin připravujete materiál, který se jednou, až dojde řada i na vás, bude hodit.

Pro pořádek ještě malá douška. Rubrika Malostranské korekce, kterou připravuje Miroslav Korecký, jehož domovskou redakcí je MF Dnes, prosím, budiž důkazem, že nic neplatí absolutně. Vše, co bylo řečeno o magazínu 168 hodin obecně, neplatí pro tuto rubriku konkrétně. Je jakýmsi plamínkem naděje, že nikdy není ztraceno úplně vše. Zároveň však nikterak nepřekvapuje, že právě Koreckého a jeho rubriku před časem dramaturgové pořadu zlikvidovali. Nahradil ho trapný Miloš Čermák, ale byl opravdu tak strašně trapný, že reakce diváctva byla tak nemilosrdná, že Čermák vyfičel a břitký, leč korektní Korecký se mohl vrátit.

Jedna vlaštovka ale, jak známo, jaro nedělá.

Zdroj: petrstepanek.cz

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře