Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pan Nečas mění rétoriku vůči Věcem veřejným

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • vlada_koalice
Zdalipak si občan ráčil povšimnout, jak premiér Nečas změnil rétoriku a pan Schwarzenberg opomněl svými bonmoty oslňovat část národa, nakloněnou jeho egu? Zdalipak si občan ráčil povšimnout, že pan Kalousek odklonil svůj majetek dílem tam a dílem onde, to je asi zbytečné se ptát. Všichni si všimli, že se takticky rozvedl a následnými transfery se z něj stal téměř majetku prostý občan.

Premiér Nečas samozřejmě chce své kroky koordinovat s TOP 09, i když prý už se nebojí ani předčasných voleb. To pánové z TOP09 také ne. Pak Kalousek už má zameteno a pan Schwarzenberg tradičně nedobytno, takže jsou asi připraveni na nejhorší.

Čím ale pan Nečas musí nutně zaujmout, ať chce, či nikoli, to je změnou postoje vůči politikům Věcí veřejných. Přestal je vyzývat, vyhrožovat jim a dávat ultimáta, naopak tvrdí, že sám odmítám jakékoli vydírání (politické) a ultimáta.

Dokonce namísto předneseného diktátu na adresu VV s doporučením, do kdy má který ministr Věcí veřejných podat demisi, prý sám očekává, že mu představitelé VV sdělí svoje stanovisko osobně, a ne ve formě mediálních vzkazů.

Kde jsou doby minulé, doby mediálních vzkazů na adresu politiků Věcí veřejných? A kde je diktát na adresu ministrů VV? Teď diktují politici Věcí veřejných. Ale sobě! Sice sobě, ale premiérovi Nečasovi, jen tak nějak oklikou.

Grémium Věcí veřejných rafinovaně vyzvalo v úterý své ministry, aby podali demisi k 1. květnu, pokud premiér Petr Nečas (ODS) nesplní do 26. dubna podmínky. Strana své setrvání ve vládě podmiňuje například revizí koaliční smlouvy. Pokud premiér na podmínky přistoupí, pak je strana ochotna v koalici s TOP 09 a ODS zůstat.

A premiér Nečas už ví, co se po něm žádá, přičemž média to neví. Pan Nečas už je ale z toho rozladěn, a tak vzkazuje, že se nebojí rychlých předčasných voleb, ostatně je prý považuje za nejčistší řešení.

Podle premiéra by nové volby měly proběhnout co nejrychleji, neboť čekání do podzimu by bylo nezodpovědné. Škoda, že premiér Nečas nedodává, jak moc je zodpovědné od vlády dusit republiku svými bojůvkami a velkými zápasy o velké kauzy tak dlouho. Když najednou pan Nečas tak pospíchá, tak si mohl ušetřit to zdržování, když praskla kauza odposlechů lobbisty Janouška, a nehájit hospodaření s pražským rozpočtem do rozprášení poslední špetky kreditu, který u občanů ještě požíval.

Pan Nečas přes veškeré skandály kolem odposlechů a nalomené důvěry v BIS stále vidí problém ve Věcech veřejných. Pan Nečas stále setrvává ve stavu, kdy problém nehledá, neoznačuje a nedefinuje tam, kde vznikl, ale tam, kde ho někdo vyžvanil, napráskal, medializoval, zkrátka vymetl zpod koberce a vypustil na veřejnost. Tímto se pan Nečas pasuje do role zatloukače problémů a zametače kauz pod koberec. Je rozezlen na ty, co způsobili medializaci problému a žádají nápravu.

Je rozezlen na politiky VV přede vším proto, že nikdo z vedení VV mu jasně neřekl, co se ví, co se utají, co se neutají a co má tedy dělat. Prý jen úkolují ostatní, aniž by cokoliv konkrétního navrhli. Ten konkrétní návrh, když to tedy není úkol, to podle premiéra Nečase asi bude něco hodně zajímavého. Jaký na příklad může být úkol, proti kterému nestojí konkrétní nabídka?

Na příklad: Buď morální a pravdomluvný a za to ... nic. Jako příklad úkolu s konkrétní nabídkou se dá uvést: Zatloukej a podváděj se mnou a ... pojedeme v tom napůl.

Pana Nečase podle jeho vlastního vyjádření prý neoslovil nikdo z vedení VV, "ani straničtí předáci, ani ministři". Pan Nečas asi tuší svoji vedlejší roli, neboť říká: „Pokud se strany nedohodnou, ..." a dále pak: "V případě nedohody podpoříme urychlené konání voleb nejlépe v termínu 22. a 23. června 2012." My – kdo?

Pan Nečas prý nechce vládnout v menšině či s přeběhlíky z VV. Ostatně, kdo ví, jak to s přeběhlíky z Věcí veřejných ještě dopadne, když se den ode dne kauza Bártových obálek vyvíjí pro ně hůře a hůře. Jak se zdá, strana Věci veřejné není strana jednoho muže, a to Víta Bárty, nota bene s tváří Radka Johna a kalendářem nahotinek v čele s mediální hvězdou a mistryní managementu nahrávek Kočí.

Občan, který se raduje nad provalením Janouškových špinavostí a rozkrýváním kšeftů s pražským majetkem, by se mohl domnívat, že Věci veřejné seslalo samo Nebe. Já si však dovolím tvrdit, a že jakožto praobyčejný blogger mohu, že Věci veřejné jsou plodem odštěpené části BIS. Tak či tak, odpověď na otázku, pro koho pracuje BIS, tak, jak jsem ji kdysi zaslechla, by i v tomto zmateném případě platila: pro stát a pro občany, a to za každého režimu.

Otázka, z jakého popudu a kým sponzorována se na české politické scéně zjevila politická strana Věci veřejné, se nabízí jako velmi zajímavá už s přihlédnutím na sestavu, jakou tato strana vynesla do čelních pozic, i na to, jak členové Věcí veřejných veřejnosti předvedli svá politická i jiná umění. Práci s nahrávacím zařízením a produkty jím pořízenými evidentně ovládají všichni nadstandardně. V politice a zákulisním vyjednávání, jak jsou běžně praktikovány ve vysoké české politice, ještě poněkud pokulhávají. Ale vypadá to, že jsou učenliví. Už proto asi pan Nečas změnil rétoriku vůči nim.

Facebook komentáře