Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Otevřený dopis vládě za výuku dětí ve školách bez roušek

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Vážený pane ministře Roberte Plago,

Vážený pane ministře Jene Blatný,

Vážený pane premiére Andreji Babiši,

Vážené paní poslankyně, páni poslanci,

  • otevreny-dopis-vlade-za-vyuku-deti-ve-skolach-bez-rousek

My, níže podepsaní rodiče a občané se na Vás obracíme tímto otevřeným dopisem s důraznou žádostí o revizi rozhodnutí vlády o návratu dětí (1. a 2. tříd) do škol. Rozhodnutí je zajisté správné. Všichni chceme, aby se děti vrátily co nejdříve do škol. S podmínkou, že budou při vyučování a ve všech prostorách školy a ve družině muset být v rouškách, nesouhlasíme. S tímtéž nesouhlasíme také u starších dětí či mladistvých a učitelů. Věříme, že občané jsou natolik zodpovědní, že dokáží rozlišit, kdy mají dítě do školy poslat, a kdy ne. Ví, zda došlo k rizikovému kontaktu, či ne.

Roušky jsou diskomfortní pro dospělé, natož pro děti.

Děti jsou rouškami rozptylovány, hrají si s nimi, sundávají je, padají jim, ohmatávají je, hází s nimi (zvláště o přestávkách), nedbají na to, že se jedná o infekční materiál. Menší děti ani nejsou schopny pochopit, co je na rouškách infekční - bacily nejsou vidět, tedy neexistují.

Vdechování odpadních metabolitů, kterých se respirací organismus zbavuje, dochází k pomalé intoxikaci organismů našich dětí.

Opětným vdechováním vyloučených bakterií a virů může dojít k pomnožení nežádoucího mikrobiomu či reinfekcím a k vážným zdravotním komplikacím, např. pneumonii (před kterou má opatření chránit), jiným respiračním potížím, kožním problémům atp.

Vdechováním vyloučeného oxidu uhličitého dochází ke snížení koncentrace, únavě, poruchám paměti, může dojít i k neurologickým poruchám, poruchám vědomí v důsledku hypoxie mozku, zvýšení oxidačního stresu a poruchám acidobázické rovnováhy (acidóze) . To může vést zvláště u disponovaných jedinců k rozvoji rakoviny a jiných vnitřních, v dětském věku neobvyklých nemocí.

Rizika popsaná v bodě 3-5 mohou mít synergický účinek.

Mezní bezpečná hodnota oxidu uhličitého je 1000ppm. V roušce dosahuje běžně i přes 10000ppm. Nošení roušek tedy nesplňuje požadavky BOZP.

Dětský mozek je obzvláště citlivý na nedostatek kyslíku.

Děti nejsou ohroženou skupinou pro Covid 19.

Reálná rizika vyplývající pro děti z nošení roušek mnohonásobně převyšují předpokládaný profit ohrožených skupin a vlastně spolu souvisí pouze okrajově, jelikož k reálnému ohrožení může dojít jen u malé dispenzarizované části populace. Jen malá část dětí bydlí s prarodiči v jedné domácnosti bez možnosti nestýkat se.

Neexistuje studie, která by prokazovala, že nošením roušek lze předejít nemoci Covid 19.

Důležité je také odrouškování učitelů. Mimika je nedílnou součástí mluvního projevu a pro dobré porozumění je zvláště u menších dětí nezbytným předpokladem pro udržení pozornosti dětí a pochopení sděleného. Také pro výuku jazyků je sledování mluvidel učitele důležitou součástí učení.

Nechte naše děti zdravě růst, vyvíjet se, učit se. Nechte učitele pracovat a všechny svobodně dýchat! Děti jsou naše budoucnost a ponesou si následky našich špatných rozhodnutí celý život.

16. 11. 2020

Mgr., Bc. Marta Ondroušková

Marta Ondroušková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Marta Ondroušková, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.

Facebook komentáře