Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Otevřený dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi

Hodnocení uživatelů:  / 24
NejhoršíNejlepší 

Pane premiére,

předchozí vlády měly aspoň tolik odvahy a slušnosti, že o svých záměrech či záměrech svých chlebodárců, informovaly. Před týdnem se občanům naší republiky tvrdilo, že se nic neděje, nic se nechystá.

Bezprecedentně jste nám lhali.

Připravit provokativní, propagandistickou akci s průjezdem americké armády, která nerespektuje OSN, jsou za ní desetitisíce mrtvých, není záležitostí několika hodin. Aby nebylo zpochybněno tvrzení o mrtvých ( lépe řečeno, povražděných a vrazi patří před Haagský soud ), připomínáme Vietnam, humanitární bombardování Jugoslávie, Irák, Afgánistán, Libyi a v poslední řadě Syrii, a to je jen velmi nepatrný výčet. Že si je toho vaše vláda vědoma, potvrdil ve svém vystoupení pan Zaorálek v duelu s panem Vondrou.

  • otevreny-dopis-premierovi-bohuslavu-sobotkovi

Prohlášení pana Zaorálka: ,, jeden za všechny, všichni za jednoho“ hraničí s morální zvráceností v případě, že tím ,, všechny“ má na mysli občany České republiky.

Protestujeme proti takovému prohlášení, je nepravdivé a propagandistické. Nejen jménem Iniciativy Ne základnám protestujeme proti provokativnímu záměru průjezdu americké armády přes území ČR. Záměr nemá žádnou oporu v aliančních smlouvách, není vojenským cvičením a Vláda ČR na obdobnou provokaci přistupovat nemusí.

Pane premiére,

jako představitel vlády trháte na kusy vládní prohlášení, ve kterém není zakotveno zhoršování geopolitické situace v Evropě, není v něm uvedeno, že budete lidem nahánět strach, a to zejména těm, kteří pamatují rok 1968. Musíte si být plně vědom, že tímto krokem rozdělíte českou společnost, vyvoláte neklid, stres a nepředvídatelné reakce. Za takový stav nesete plnou osobní odpovědnost.

Oprávněně se obáváme, že u nás další část americké armády ,,na věčné časy“ zaparkuje.


Světu mír!

Iniciativa Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Evropané proti válce
Milan Daniel

Hnutí za přímou demokracii
Marek Řezanka

Spojenectví práce a solidarity
Milan Neubert

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2015-03-18 10:20
Co to máme za vládu, která nemá ani tolik slušnosti, aby občanům sdělila o provokačním průjezdu US Army přes naše území. Je to snad banda zrádců či idiotů schopných lézt do US análu? Zeman ten už se dostatečně projevil podáním ruky tomu vrahovi Palestinců Netanjahuovi, který patří před soud za válečné zločiny. A Sobotka i Zorálek jsou v podstatě stejná banda zrádců. Pro koryto by vlezli i do pekla.

Facebook komentáře