Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

OTEVŘENÝ DOPIS

OTEVŘENÝ DOPIS

Pánové Petře Fialo, Víte Rakušane a Martine Vondrášku,

mužové čeští, kteří si od lidu tohoto státu pronajali na dobu určitou křesla předsedy vlády, ministra vnitra a policejního prezidenta.

Dovoluji si Vám oznámit, že se ke mně donesly signály, že v městě, kde bydlím se pohybují ukrajinští uprchlíci před vojenskou povinností, kteří nosí na veřejnosti krátkou střelnou zbraň, a dokonce ji neváhají vyhrožovat svému okolí, tvořenému převážně obyvateli této země. Té malinkaté částečky Evropy, za jejíž bezpečnost a životy jejích obyvatel nesete plnou odpovědnost.

  • otevreny-dopis-22

Proto se Vás ptám, zda jste o takových problémech vůbec informováni svými podřízenými. A pokud ano, proč není i veřejnost o tom informována a především varována?

I kdyby signály, které se mi donesly nebyly pravdivé, tak mě v té souvislosti zajímá, zda souhlasíte s tím, že osoby, které nejsou občany našeho státu mohou na území ČR střelné zbraně vlastnit, na veřejnosti nosit, a dokonce jimi ohrožovat české obyvatele. Pokud ano, pak mě zajímá, jaké asi střelné zbraně jste ochotni těmto osobám tolerovat, jenom automatické, rychlopalné, nebo nám laikům dokonce neznámé?

Problémy s migrací v Evropě existují již několik let. Je pro mě podivem, že v naší zemi neexistuje legislativa ne snad regulující ozbrojování osob, které nejsou občany ČR, ale přísně zakazující, aby takové mohli zbraně vlastnit. Zásadně by jim neměly být ani nostrifikovány dokumenty jako zbrojní pasy, které jsou vydány úřady jiných států.

Proto se na Vás obracím se žádostí, abyste situaci okamžitě, pokud možno ještě dříve napravili. Zajistili především zákony, které zakáží cizincům vlastnit střelné zbraně. Pod jednou jedinou sankcí. Do 24 hodin rozhodnutím soudu o odsunu zajišťovaném policejní eskortou až za hranice našeho státu. Cizinců, kteří by podle mého soud měli zákonné právo na vlastnění zbraní je enormně malé množství. Proto by jejich vlastnění měla povolovat pouze jedna osoba s plnou odpovědností sankcionovanou zákonem. Pro armádní, policejní a jim příbuzné složky by samozřejmě platila speciální pravidla. Zbývá snad posoudit krátkodobé dovolenkové pobyty lovců zvěře. Ostatní drobnosti jistě dokáží konkretizovat chytřejší, tedy právníci vlády a Sněmovny.

Nestačí samozřejmě jenom legislativa. Je bezpodmínečně nutné i policejní vymáhání, především preventivními kontrolami. Ale to Vy už určitě znáte, jak na to. Při současném souhlasu našeho státu s podmínkami migrace nařizovanými z institucí EU jsou mé návrhy naprostým minimem. Proto si Vás osobně dovoluji žádat, abyste vykonali mnohem více opatření k zajištění bezpečného života v naší zemičce na okraji zájmů všech těch vítačů migrantů z jiných kultur.

Stanislav A Hošek

 

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jakub Baševi 2023-11-11 12:30
Já myslím, že mocní vládní "čeští" pánové to postupně určitě napraví. Nejspíš o věcech, které tak důsledně a angažovaně popisujete, ví. Prostě dolaďují nějaké kroky a jak sám dobře víte, rychle jde jen něco. už začal v oblasti potravinářství. Třeba odpeněžnit důchodce, aby mimo jiné bylo na obranu, to snad uznáte, bylo veledůležité a arciže rychlé. Ale považte sám: pánové mají i nějaké ty závazky. Byly tu sponzorské dary na jejich kandidátské volební kampaně které stály nějaké ty peníze a v kapitalizmu není nic zadarmo, byť se o tom třeba veřejně nehovoří. Každá investice žádá proti investici. To bude třeba vybavit a pak už to pojede Vždyť pan předseda slíbil, že bude předsedou všech, třeba i odpeněžněných důchodců. Tak do toho a vítězství je jejich, docela určitě!
Citovat
#1 potkan 2023-11-10 22:27
V korporátu ač řečené se nedodrží a jak to říká ing. Tichý v dnešní době je vymahatelnost práva pouze silou. Takže kocourkov.
Oudat mohou, dotčení disponují ...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře