Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Neuvěřitelná arogance...

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • duchodci
Vážená paní poslankyně, dovoluji si Vám zaslat reakci na Vaše vystoupení v diskuzi o vládním návrhu na zpomalení valorizace důchodů ze dne 4. 5. 2012. Vaše slova o tom, že senioři, kteří pocítí úsporná opatření ve svých peněženkách, se tomu přizpůsobí, jsou dle reakcí, komentářů pod články zpravodajských serverů, vnímána velmi negativně.

Vláda, která se nazývá vládou rozpočtové odpovědnosti, stále jen škrtá lidem, kteří potřebují pomoc (mladé rodiny, nezaměstnaní, důchodci, zdravotně postižení...) a sama přitom neřeší korupci a rozkrádání tohoto státu.

Senioři, kteří mnohdy za více než těžkých podmínek celý život pracovali, mají právo na důstojné stáří bez hmotné nouze. Toto jim však současná vláda nedokáže zajistit. Hovořila jste o tom, že se mnozí narodili za války a život prožili v režimu, který jim žádné zbohatnutí nedovolil. To tedy znamená, že jsou odsunuti na okraj společnosti, protože mají zkušenosti s takovým způsobem života? Znamená to, že tradovaná úcta ke stáří je jen pouhým přežitkem?

Dle Vašich slov dnes senioři netrpí nedostatkem hmotným, ale duchovním. Z jedné diskuze pod článkem o Vašem vystoupení napsala jedna seniorka: „duchovno si na talíř nedám...".

Její komentář mi připomněl jiného seniora. Dimitrise Christoulase, 77letého lékárníka v důchodu, který se 4. 4. 2012 zastřelil před řeckým parlamentem. A který zanechal dopis s vysvětlením svého činu, z něhož si dovolím uvést jednu důležitou část:

„Vláda zničila veškeré možnosti pro mé přežití, které záviselo na důstojné penzi, již jsem si platil sám bez pomoci státu po 35 let. Protože mi pokročilý věk neumožňuje dynamicky reagovat, nevidím jiné řešení než důstojný konec svého života. Nechci se vidět, jak prohrabávám odpadkové koše, abych našel něco k jídlu."

Jeho dobrovolný odchod z tohoto světa je známkou toho, že současný systém není schopen zajistit rozvoj společnosti a kvalitní život.

Pro objektivitu se musím zmínit o Vašich slovech, která označují Vaše vyjádření za nešťastné a zavádějící. Tato krátká omluva a spíše i obrana sebe sama však nejspíše nebyla vyslyšena a současná vláda se tímto stala opět více nepopulární.

Bylo by dobré si uvědomit propastný rozdíl mezi příjmem důchodce a příjmem poslanců této vlády. Bylo by dobré si uvědomit, že velké množství občanů této země již dnes žije pod hranicí chudoby. Bylo by dobré si uvědomit, že senioři jsou skupinou obyvatel, která se téměř nemůže bránit.

Současná vláda nemůže očekávat podporu občanů této země.

S pozdravem

Jan Holeňa

http://obcanska-neposlusnost.blog.cz

Facebook komentáře