Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Německý nacistický teror za Protektorátu - pozvánka na 15.3.2019

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Pozvánka na připomenutí Protektorátu 1939. Akce se koná od 16:00 hodin na Václavském náměstí 15.3.2019.
-------------------------------
Tak jako u obětí nadnárodního uskupení NATO se pokud možno v dnešní zvláštní době nemluví o obětech Protektorátu Čechy a Morava. V porovnání s jinými historickými událostmi  se to moc nerozvádí, po upoutávkách na to ČT24 stačí jeden den (15.3.), vynechává se, pokud to není do očí bijící, spojení - německý nacismus.

  • nemecky-nacisticky-teror-za-protektoratu
  • pozvánka3.jpg

 


Ten zanikl v květnu 1945, vyžádal si u nás přes sto tisíc obětí. Na počátku Protektorátu německé gestapo  pozatýkalo činitele sociálních demokratů a komunistů, či německé emigranty.

Popravováni byli lidé za protinacistický odboj, také například za přechovávání protistátních letáků či za obchodování s potravinami mimo přídělový systém.

Mezi prvními popravenými podle směrnice o "zvláštním zacházení" (smrt bez soudního řízení) byli v listopadu 1939 popraveni studentští funkcionáři po pohřbu Jana Opletala.

Zlehčování, manipulace s historickými událostmi německého nacismu, Protektorátu Čechy a Morava ze strany  mainstreamových medií, některých politických stran, nese výsledek. Německý nacistický hákový kříž.
Pokud společnost neřekne STOP, stane se po 80 letech součástí dnešního života v nastolené  třicetileté svobodě. 
Jak je to možné?.  
 

Facebook komentáře