Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Miroslav Lidinský: Drony a radary na ochranu ČR před migranty

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Úsvit Národní Koalice (ÚNK) a Blok proti islámu (BPI) od loňského léta požadují dlouhodobou ochranu státní hranice ČR. V říjnu proto podpořily prezidenta při zasedání bezpečnostní rady státu a v listopadu na Albertově.

„Brusel je na nic, chceme ochranu hranic“, citovala bez souvislosti TV Nova válečného veterána a předsedu UNK Lidinského. Ministr vnitra Chovanec (ČSSD) to až v prosinci ve sněmovně odmítl se slovy: „Vy nás tu vyzýváte, abychom hermeticky uzavřeli hranici včetně technických zařízení, včetně oplocení, což je návrat před rok 1989 a u toho já osobně nechci být. Protože jinak hranice, přátelé z Úsvitu, bránit nejde!“

  • miroslav-lidinsky-drony-a-radary-na-ochranu-cr-pred-migranty

Přitom ÚNK již v září loňského roku na sněmovním výboru pro obranu představil zástupcům ministerstev studie na ochranu hranic. „Pro ochranu hranic nelze dlouhodobě použít armádu a její zálohy, k tomu je třeba 3000 nových pohraničních policistů a technologie jako jsou drony a radary, které odliší imigranta od houbaře a sklady mobilních zátarasů na hraničních přechodech,“ uvedl v září Lidinský, který v 90. letech u pohraniční policie před svou armádní misí v Afghánistánu sloužil.

21. ledna požadavky na ochranu našich hranic premiér Sobotka odmítl se slovy: „Před uzavíráním hranic jednoznačně česká vláda preferuje společné evropské řešení“. Proč vláda odmítá chránit hranice a neustále se spoléhá na Brusel, vysvětluje předseda BPI Martin Konvička takto: „ Merkelová ještě ve svém novoročním projevu s arabskými titulky lákala imigranty do Německa slovy, že si nikdo nemůže uzurpovat němectví jen pro sebe. Sobotka raději zradí vlastní zemi, než by neposlouchal Brusel. Proto jsme od ledna spustili petici za ochranu státní hranice ČR a Úsvit na půdě sněmovny v březnu uspořádá další seminář, kde seznámí poslance s tím, jak efektivně chránit státní hranice.“

zdroj:http://www.usvitnarodnikoalice.cz/novinky/miroslav-lidinsky-drony-a-radary-na-ochranu-cr-pred-migranty/

 
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 klobasa.klobasa@seznam.cz 2016-02-22 17:19
je potřeba nepouště stovku vojáků na stropnického sranda akci na ukrajinu, naopak stáhnout kontingenty z afghánu a všude kde snad jsou a vykrýt naší hranici a chránit jí i za cenu ostré palby.

Facebook komentáře