Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kremelská propaganda ohrožuje společnost, ale zmocněnci pro boj s dezinformacemi chybí tým i peníze.

Tisková zpráva

Kremelská propaganda ohrožuje společnost, ale zmocněnci pro boj s dezinformacemi chybí tým i peníze. Jakub Michálek žádá premiéra o řešení Praha, 8. července 2022 - Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek zaslal premiérovi Petru Fialovi interpelaci, ve které žádá o zlepšení boje proti dezinformacím. A to i skrz personální a finanční posílení týmu vládního zmocněnce pro dezinformace. Na jeho působení totiž nyní nejsou přímo vyčleněny žádné finanční prostředky a ani nemá žádné osoby v přímé řídící působnosti, jak uvedl Úřad vlády.

  • kremelska-propaganda-ohrozuje-spolecnost-ale-zmocnenci-pro-boj-s-dezinformacemi-chybi-tym-i-penize

„Dezinformace jsou nejen pro Českou republiku reálnou hrozbou. Mají za cíl naši společnost napadnout a oslabit nás. Z těchto důvodů se vláda rozhodla vytvořit post zmocněnce pro oblast médií a dezinformací, což byl zodpovědný krok. Když jsem ale interpeloval pana premiéra s dotazem na výsledky práce pana zmocněnce, jeho zázemí a tým či celkovou strategii, přišla mi alarmující odpověď. Na působení zmocněnce totiž nejsou přímo vyčleněny žádné finance a nemá ani žádné přímé podřízené,“ uvedl Jakub Michálek s tím, že to je potřeba změnit. Zmocněnec s velkou zodpovědností za koordinaci různých útvarů má zcela nedostatečné zázemí.

„Premiéra jsem proto požádal o zlepšení stávající situace. Dlouhodobě víme o snaze Kremlu manipulovat skrze dezinformace s veřejným míněním, nalamovat důvěru občanů v demokracii a škodit. Tato činnost se po Putinově vpádu na Ukrajinu samozřejmě zestonásobila. Dezinformací využívají i mnozí další prospěcháři a manipulátoři, čemuž se musíme dokázat postavit. Nikdy to nebude fungovat, pokud nebudeme mít reálnou strategii a odborníky, kteří by se tomuto tématu naplno věnovali,“ doplnil Michálek.

--

Jak pracují Piráti?

Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stránce www.piratipracuji.cz.

Držíme kurz!

 

Veronika Šmídová

Tisková mluvčí a PR manažerka České pirátské strany

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 sergej 2022-07-09 19:56
Když si šlehnete tak najdete možná i odborníky na přesvědčivé halucinace.
https://www.youtube.com/watch?v=djL24771ABk
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře