Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Komentář lídra České pirátské strany Ivana Bartoše k rozpadající se koalici KDU-ČSL a STAN + další tiskové zprávy Pirátů

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Praha, 13. července 2017 – Blížící se rozpad koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých je jen důkazem dlouhodobé vrtkavosti a nestability postojů lidovců. Bylo jen otázkou času, kdy opět obrátí či zradí některého ze svých partnerů, jak už jsme to mohli sledovat mnohokrát v minulosti. Jako předseda České pirátské strany tímto nabízím liberálním Starostům možnost ucházet se v primárních volbách o místa na našich pirátských kandidátkách, které jsou v řadě krajů stále otevřené. Ještě dnes odešlu předsedovi Gazdíkovi dopis s oficiální nabídkou. Piráti jsou liberální politickou stranou, pevnou ve svých postojích, hájící hodnoty jako je svoboda, ochrana lidí před šikanou, princip participativního rozpočtu a další, které by mohly být Starostům bližší než vrtkavé postoje KDU-ČSL.

+

  • komentar-lidra-ceske-piratske-strany-ivana-bartose-k-rozpadajici-se-koalici-kdu-csl-a-stan-dalsi-tiskove-zpravy-piratu

Piráti obsazují okrskové volební komise


Praha, 13. července 2017 – I letos, stejně jako v předchozích volbách, organizují Piráti nábor členů do okrskových volebních komisí. Letos chtějí získat až 14 000 občanů, kteří budou dohlížet na regulérnost voleb. V parlamentních volbách 2013 to bylo 8 000 lidí.

Piráti dlouhodobě sázejí na zapojení dobrovolníků. Touto cestou chtějí dosáhnout toho, aby se víc lidí začalo zajímat o politiku. Demokracie se bez informovaných a zasvěcených voličů neobejde a třeba i odměna okolo 1 300 Kč může být tím impulsem, který zejména mladé lidi přesvědčí o tom, že být aktivní má smysl.

"Nevěříte v regulérnost voleb? Pojďte se o ní přesvědčit a dohlédnout na její dodržování. Získáte tím za to i příjemné vylepšení osobního rozpočtu," vyzývá zájemce předseda strany Ivan Bartoš. "Demokracie není samozřejmost a vyplatí se pro ni obětovat jeden necelý víkend."

Piráti již před několika dny obnovili registrační formulář na stránce 
ovk.pirati.cz. Nejprve byli osloveni lidé, kteří na sebe zanechali kontakt již při minulých volbách, aby měli určitý náskok a mohli se registrovat, dokud je všude volno. Této možnosti využilo 2 500 občanů. Nyní již probíhá nábor z řad široké veřejnosti, který budou Piráti propagovat pomocí svých informačních kanálů.

Piráti programově dbají na ochranu osobních udajů a důsledne dodržují všechny zásady pro jejich shromažďování. 

 

Formulář naleznete zde: 
https://ovk.pirati.cz/
Zásady ochrany osobních údajů potom zde: 
https://wiki.pirati.cz/ao/navody/ovk-privacy

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-07-13 19:12
Piráti s Gazdíkem? To je snad zlý sen. A ten formulář nechť si strčí do zadku (https://ovk.pirati.cz/). S jakým trotlem se piráti paktují?

Facebook komentáře