Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Juvenilní justice neprovádí jen odebírání dětí z úplných rodin. To je jen špička ledovce. Daleko častějším případem ničení přirozených rodinných vazeb jsou rozvodové spory o děti.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Juvenilní justice si zvykla stavět rodiče proti sobě a umožnit vychovávat dítě jen jednomu z nich, namísto zachování péče obou rodičů. Tímto přístupem jsou u nás postiženy desetitisíce rodičů a dětí každý rok. Juvenilní justice se přitom vyžívá ve své moci nad rodiči. Podrobuje je ponižujícímu zkoumání, zda po rozvodu smějí vychovávat své děti, o které předtím bez problémů pečovali.

  • juvenilni-justice-neprovadi-jen-odebirani-deti-z-uplnych-rodin-to-je-jen-spicka-ledovce-daleko-castejsim-pripadem-niceni-prirozenych-rodinnych-vazeb-jsou-rozvodove-spory-o-deti

Plzeňská juvenilní justice má v tomto navíc podobnou pověst jako plzeňská práva. V minulém týdnu jsme publikovali trestní oznámení na soudkyni Okresního soudu Plzeň – město Hanu Jarošovou, která už po několik let umožňuje otci a dětem Papazianovým vzájemný kontakt jen několik hodin měsíčně (http://www.stridavka.cz/trestni-oznameni-na-mgr-hanu-jarosovou.html). Soudkyně téhož soudu Dobroslava Žižková pak suverénně vede v počtu hlasů na Tabuli hanby na webovém portálu Soudci (http://www.soudci.info/tabule.html). Druhá v pořadí je zde soudkyně Krajského soudu v Plzni Eva Vydrová (a třetí Vlasta Formánková přišla na Ústavní soud - z plzeňského krajského soudu).

Krajský soud v Plzni také řadu let výrazně omezuje kontakt malého Káji s otcem (http://www.kája.eu), senát Emilie Štěpánkové (jež působí zároveň i jako guvernérka Lions Clubu) v podstatě připravil o otce děti Kroupovy a podobná rozhodnutí vydává tento soud i v dalších případech. Ukázky diskriminačních, někdy až vysloveně komických výroků plzeňského krajského soudu najdete na stránce http://www.krajskysoud.info

Svolali jsme proto demonstraci právě před Krajský soud v Plzni, abychom dali najevo, že chceme chránit rodinné vazby a nesouhlasíme s těmito postupy juvenilní justice. Sejdeme se ve středu 3. prosince od 14 hodin na rohu ulic Veleslavínovy a Dominikánské.

Své zkušenosti přijdou sdělit rodiče postižení juvenilní justicí. Přijďte také – stejný problém se může týkat i vás nebo vašeho okolí. Transparenty všeho druhu, fotografie dětí a další formy vyjádření protestu jsou vítány.

Ing. Aleš Hodina, dr. h. c.

www.stridavka.cz

tel. 605 551 551

Facebook komentáře