Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Iniciativa za vystoupení ČR z NATO

Hodnocení uživatelů:  / 23
NejhoršíNejlepší 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Na den 20.10.2015 od 9:00 hodin do 10:00 hodin byli předsedové klubů politických stran a nezařazení poslanci Poslanecké sněmovny České republiky požádáni devítkou iniciatv, sdružení a hnutí k osobnímu převzetí

,, Rezoluce k ukončení účasti České republiky v NATO“.

  • iniciativa-za-vystoupeni-cr-z-nato

 

O přistoupení k NATO rozhodla jednomyslně přechodná vláda Josefa Tošovského 21. ledna 1998 ve složení:

Josef TošovskýJosef LuxJaroslav ŠedivýJiří SkalickýJan ČernýKarel KühnlMichal LobkowiczVladimír MlynářPetr MoosVlasta ParkanováIvan PilipZuzana RoithováJan SokolMartin StropnickýCyril SvobodaStanislav VolákMiloslav Výborný 

Následně pro vstup do NATO hlasovala 15. dubna Poslanecká sněmovna České republiky a 30.dubna Senát České republiky.

Vláda, poslankyně, poslanci, senátorky a senátoři hlasující pro vstup do NATO neměli k takovému hlasování mandát od občanů, voličů. Jednalo se o jejich soukromý postoj a přesvědčení.

Výsledkem činnosti Severoatlantické aliance jsou statisíce mrtvých, destabilizace stávajících národních a mezinárodních struktur. Mluvit o obranném paktu je výsměch lidské inteligenci.

Signatáři rezoluce i nemalý počet občanů odmítají být spojováni se zločiny NATO. Odpovědnost byť za jediného zabitého civilistu jedním z členů aliance nesou ti, kteří Českou republiku do těchto zločinů zapojili a měli dost času na to, aby veřejně vystoupili a přiznali, že byli podvedeni a voličům se za své jednání omluvili.

Za signatáře,

Iniciativa Ne základnám,
Eva Novotná, mluvčí

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 zbzeman@seznam.cz 2015-10-23 10:19
Pokud vystoupíme z NATO, pak potřebujeme skutečnou armádu, a ne jen 20 tisíc "vládních vojáků".
I v době okupace nacisty, nám byly naše ozbrojené složky povoleny větší s tím, že nejsou žádným nebezpečím pro wehrmacht. Pro okolní státy ty naše současné směšné vzorky vojska nejsou rovněž ničím! Operetní vojáčci vedeni hercem. Není co dodat.
To že nás pochválí za malé službičky při zahraničních intervencích a přepadech není pro nás zrovna dobrým vysvědčením a už vůbec ne něčím, čím bychom se mohli a měli chlubit.
Slovy klasika: Když už Vám něco takového narostlo, měl byste si na tom držet čistý kapesník.
#1 mafli@seznam.cz 2015-10-19 16:11
Souhlasím s vystupením. Pěkně jim to předejte.

Facebook komentáře