Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Gratuluji Velké Británii k vítězství v únikové hře zvané Brexit

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Tříleté martyrium provázené antidemokratickou hysterií probruselských politiků, mediálních autorit i politických komentátorů je konečně završeno.

  • gratuluji-velke-britanii-k-vitezstvi-v-unikove-hre-zvane-brexit

Celý proces Brexitu nastavil zrcadlo nejhlubším základům evropského integračního procesu a odhalil jeho vpravdě imperiální podstatu toužící svázat jednotlivé národní státy Evropy a popřít jejich svébytnost a suverenitu. Následující měsíce a roky však budou neméně důležité. Pro opět suverénní Velkou Británii stejně jako pro nás.

Je zřejmé, že vůdčí osobnosti EU se ani v nejmenším nepoučily. Jeden z nejviditelnějších zastánců úzké integrace Guy Verhofstadt se na svém twitterovém účtu vyjádřil, že je nutné EU zreformovat. Nikoliv však návratem k ekonomické integraci, k rušení bariér, k volnému trhu, nýbrž stále vehementnějším utužováním politické integrace. Znamená to, že útoky na národní suverenitu a hlasy opozice budou dále pokračovatí. EU bez Velké Británie bude nepochybně mnohem méně zdravým místem k životu. Reforma EU směrem ke větší svobodě a demokracii je nemožná. Jakékoliv tzv. reformní snahy povedou jen k dalšímu omezování svobody a demokracie. A rostoucí vůle občanů tento politický projekt opustit bude jen přirozenou reakcí.

Bez bruselských politických struktur se jakékoliv zemi musí zákonitě dařit lépe a její ekonomika, zbavená okovů, bude vzkvétat. Další vývoj hospodářství Velké Británie bude pro české občany, ale například i pro občany Polska, Slovenské republiky či Maďarska, znamenat morální vzpruhu a poskytne odvahu jednou provždy odmítnout strašení dezinformačních probruselských médií, že opustit EU znamená ekonomický kolaps.

Vystoupení z Evropské unie však pro jakoukoliv zemi musí být pouze prvním nutným krokem k posílení svobody. Vymanit se z eurosocialistického projektu musí znamenat uvolnit si ruce od bruselské byrokracie a odolat jakýmkoliv choutkám nahradit ji jakousi národně socialistickou byrokracií vlastní. Dlouhodobým politickým cílem musí být především svoboda, trh a nezávislost každého občana. Bez Evropské unie existuje šance těchto cílů dosáhnout. S Evropskou unií nikoliv.

Na naší politické scéně je v tuto chvíli pouze jedna strana, která od samého začátku, dnes již jedenáct let, mluví o vystoupení z EU jako o jediné šanci pro tuto zemi. Jsme to my Svobodní. A na tomto stanovisku i nadále trváme.

Autor: Luboš Zálom

Zdroj: https://zalom.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=743958

Facebook komentáře