Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Divadlo s Čapím hnízdem je hrou o čas

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Dva měsíce před volbami jsou česká média plná zpráv o žádosti pražských kriminalistů poslancům, aby vydali k trestnímu stíhání dva čelní představitele hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Je lhostejné, zda Babiše toto případné stíhání poškodí nebo mu naopak může paradoxně pomoci, zahraje-li dobře svou roli mučedníka, tato kauza ukazuje na mnohem hlubší problém naší republiky.

  • divadlo-s-capim-hnizdem-je-hrou-o-cas

Začátek kauzy se datuje již devět let zpátky do roku 2008. V únoru tohoto roku se přejmenovala společnost ZZN AGRO Pelhřimov (spadající pod Babišův Agrofert) na Farmu Čapí hnízdo, které v srpnu 2008 schválil výbor Regionální rady ROP Střední Čechy dotaci ve výši 50 milionů korun na výstavbu „farmy“ v dnešní podobě. Dokončena a otevřena byla za peníze z veřejných zdrojů v červnu 2010. Dlouhých devět let tedy policie nečině přihlížela, nezajímala se, aby dva měsíce před volbami přišla s žádostí o vydání dvou poslanců, které jsou nyní plné noviny a televizní obrazovky. 50 milionů korun je zřejmě částka k pousmání, kterou by se zřejmě státní orgány ani nezabývaly – nebýt voleb a potřeby vydávat veřejnosti na odiv lídry systémových stran, kteří se k záležitosti vyjadřují jak na běžícím pásu.

Státní aparát zajímají jiné a jistě mnohem důležitější věci – například když hovoří předseda Národní demokracie na Václavském náměstí v rámci politického vystoupení k veřejnosti, to mají hned desítky policistů čas, aby ho z náměstí odvlekli rovnou na služebnu k podání vysvětlení, jak je to vůbec možné, že si politik dovolí představovat veřejnosti politické názory, čas mají najednou i státní zástupci a soudy, jde-li třeba o vydávání domněle „závadové“ literatury. V tomto případě není problém projít celým procesem v řádu několika málo měsíců.

Dlouhých devět let je ale potřeba k tomu, aby státní aparát podnikl kroky vedoucí k trestnímu stíhání v případě ukradených padesáti milionů z kapes občanů této země. Dva měsíce před volbami je jasné, že do jejich konání případ uzavřen nebude. A to je špatně! Hrozí-li, že vládě České republiky může reálně předsedat zločinec, je v zájmu nejen široké veřejnosti, hlavně ale také státu jako takového, jako suverénní země, aby státní aparát napnul všechny síly k tomu, aby do voleb bylo jasno, abychom jako voliči věděli, na čem jsme a s kým máme tu čest.

Divadlo s Čapím hnízdem je hrou o čas. Do voleb bude plnit stránky tisku, po nich už si na kauzu nikdo ani nevzpomene a vyšumí do ztracena. Nikdo už se ani ptát nebude, protože se zapomene. A zatímco národ díky tomuto bravurně připravenému divadýlku systému sleduje hašteření se lídrů konformních politických uskupení, nezbývá voličovi čas se ptát po skutečně zásadních otázkách, o kterých tyto volby jsou – o krizi tradiční rodiny a vymírání českého národa, nekontrolovatelném přistěhovalectví, situaci bezradně předlužených spoluobčanů nebo naší suverenity, která se ztrácí v šedé mlze Evropské unie, odnárodněného slepence dříve hrdých států. Národní demokracie tyto zásadní otázky řeší od svého vzniku – a řešení připravila i pro společnou kandidátku pronárodních sil, jejíž název hovoří o samé podstatě našich úmyslů – ROZUMNÍ – stop migraci a diktátu EU – peníze našim občanům, důchodcům, dětem, zdravotně postiženým…

Jan Mrázek
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

autor je předseda MO ND Chomutov

http://narodnidemokracie.cz/divadlo-capim-hnizdem-hrou-cas/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#3 VĚRA PARÝZKOVÁ 2017-08-25 18:07
Ztratily se všechny kauzy, které kdy byly bravurně rozehrány, byla to divadélka přesně načasovaná,kter á kryla mnohem důležitější situace a rozhodování uvnitř politiky, aby si to lidé neuvědomovali a plně se soustředily na tato divadla, která"slibovala " "Plebsu", že dotyčný gauner opravdu půjde za mříže.NIkdy se tak nestalo, Sládek byl malá ryba a tu bylo potřeba předhodit masám, aby je ukolíbaly v domnění, že se v naší politice přece jenom něco děje,co se jí bude líbit. Prostě cukr a bič. Takto stejně dopadne Čapí hnízdo. Přijdou volby a problém vyšumí do ztracena, protože tu budou jiné emoce. Přesně stejný scénář, který sleduji x let a asi si tato divadélka s jejich názvy konečně budu zapisovat. Teď je stejná situace, hloupý národ se těší, že Babiš půjde do tepláků. Nikoliv...
#2 damirr@volny.cz 2017-08-18 16:34
jelvl, zaujatost vůči Slovákům je u tebe na vrcholu. Ale ne všechno co proti Babišovi chrlí média i někteří idioti je pravda. Prostě jen Babiš nevyhovuje vládnoucí kastě idiotů. U nás to začalo u Sládka, ten také "nevyhovoval" a pak i další. Socani i ODS jsou na "stejné vlně" politických zájmů, hlavně zlodějských a tak se vytváří mediální špína v které se parta vládních velkozlodějů úspěšně brodí. A pravdu má Alois Krejčí i Vladimír Mikusa. A pro hlupáky "tu o Smolíčkovi" bude vyprávět Miroslav Petr.
#1 jelvl@seznam.cz 2017-08-17 16:05
Jenom hlupák jde proti našemu národu a volí Slováka kterému jsme všichni na háku!! Je třeba dát každý hlas SPD !!

Facebook komentáře