Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Digitální daň musí řešit celá Evropa

Praha, 30. dubna – Vláda rozhodla o zavedení digitální daně ve výši 7 %. Dosud přitom Babišova vláda nebrala na zřetel, že nadnárodní digitální firmy na území České republiky danily pouhý zlomek částky ve srovnání s domácími technologickými firmami.

Zavedení daně pouze na úrovni České republiky ovšem bude obtížné, neboť zahraniční firmy se mohou této povinnosti nadále vyhýbat díky svým sídlům v jiných státech. Proto je jedním z hlavních požadavků Pirátů před volbami do Evropského parlamentu zavedení digitální daně na evropské úrovni, které problém vyřeší systémově.

  • digitalni-dan-musi-resit-cela-evropa

 

Piráti vhodnost zavedení digitální daně v ČR i v Evropě akcentují v souvislosti se zavedením spravedlivého zdanění, zabránění daňovým únikům a ukončení vyvádění peněz do daňových rájů. Pokud se podaří státu zavedením digitální daně vybrat slibovaných 5 miliard korun, měl by je stát investovat do oblastí, v nichž Česko dlouhodobě zaostává. Tedy například do školství. Proto do eurovoleb vstupujeme s požadavkem na zavedení daně z digitálních služeb na úrovni celé Evropské unie. V Evropském parlamentu budeme iniciovat vytvoření výboru TAX4, který se bude problematikou zabývat.

--

Jak pracují Piráti?

Přehled nejdůležitějších aktivit nejen pirátských poslanců naleznete na stráncewww.piratipracuji.cz.

Držíme kurz!

-- 

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře