Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Arcib. Viganò žádá od papeže Františka „jasnou odpověď“ týkající se vyznání božské podstaty Ježíše Krista

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Arcib. C. M. Viganò vyzval papeže Františka k jasné odpovědi související s jeho popřením božství Kristova, jak to veřejně opublikoval novinář Eugenio Scalfari.

  • arcib-vigan-zada-od-papeze-frantiska-jasnou-odpoved-tykajici-se-vyznani-bozske-podstaty-jezise-krista

https://gloria.tv/article/C71otixJwYHB2qec7GbATVuBx 
 
Arcib. C. M. Viganò vyzval papeže Františka k jasné odpovědi související s jeho popřením božství Kristova, jak to veřejně opublikoval novinář Eugenio Scalfari.  10. října Viganò oznámil LifeSiteNews.com, že: „Poslední oznámení Vatikánu jsou nedostatečná. Křesťané chtějí slyšet odpověď papeže římského. Je to krajně důležité!“ Viganò vyslovil, že křesťané mají na obdržení takové odpovědi „právo“, protože přijali křest svatý. Pochybnosti o tom, zda papež František vůbec věří v božskou podstatu Krista, jsou posíleny jednak faktem, že se nikdy nesklání před Nejsvětější svátostí a jednak dokumentem podepsaným v Abu Dhаbі, v němž uvádí, že Pán chce všechna náboženství a naznačuje, že Ježíš se stal jen zakladatelem jednoho z nich.
 
********************************************
 
Pastýřům – sv. Řehoř o mlčení pastýřů a jejich slovu  Z výzvy arcib. Vigana.  https://www.lifesitenews.com/news/archbishop-vigano-warns-against-silence-of-reckless-pastors-who-fearlosing-human-favor 
 
V neděli arcib. Carlo Maria Viganò vyzval všechny duchovní katolické církve, aby se „neschovávali za mlčením“, ale nahlas se postavili proti „vlkům“ a „pozemským mocnostem“, které ohrožují Kristovo stádo. Výzva bývalého apoštolského nuncia v USA pod názvem „Bratrské ponaučení“ napsaná 6. října, (liturgický memoriál sv. Bruna, zakladatele řádu kartuziánů) přišla na svět v den oficiálního otevření Amazonské synody, která začala ve Vatikánu a bude trvat tři týdny. 

Mons. Viganò připomíná Knihu o správě pastýřské sv. Řehoře Velikého, patristický text 6. století, který podrobně pojednává o povinnostech duchovenstva, pokud jde o duchovní vedení svěřených duší a na jeho základě vybízí kněze, biskupy, kardinály a „zejména“ papeže, aby zkoumali svá srdce a přizpůsobili je „nadpřirozenému světlu“.  Hierarcha dále napsal v krátké výzvě:   „Dnes, 6 října, 27. neděli po seslání Ducha svatého a v den památky sv. Bruna, breviář podává pastýřům k rozjímání následující úryvek z Knihy o správě pastýřské sv. Řehoře Velkého (Kniha II., 4;PL 77,331):  ‚Pastýř ať umí v pravý čas mlčet a v pravý čas promluvit, aby nemluvil o tom, o čem má pomlčet, a nezamlčel, co má vyslovit. Neboť neuvážené mluvení zavádí druhé do omylu a nemístné mlčení zase nechává v omylu ty, kteří mohli být poučeni.

Dnes se však nerozumní pastýři často bojí mluvit přímo pravdu ze strachu, aby neztratili přízeň u lidí. Takoví se ovšem nestarají o svěřené stádo jako praví pastýři, ale chovají se jako nájemníci, neboť když přichází vlk, utíkají a tiše se schovají.  Proto jim Pán ústy proroka vytýká: ›Jsou to němí psi, kteří nedovedou štěkat.‹ (Iz 56,10) A pokračuje v napomínání: ›Nevskočili jste do průlomu a nepostavili jste ochrannou zeď pro Izraelův dům, abyste obstáli v boji v Hospodinův den.‹ (Ez 13,5) Vskočit do průlomu znamená statečně bránit stádo proti mocným tohoto světa.

A obstát v boji v den Hospodinův znamená odpírat ničemným nepřátelům z lásky ke spravedlnosti. Když se pastýř bojí říci pravdu, nedělá nic jiného, než že svým mlčením vlastně utíká. Kdo se pro své stádo opravdu staví na odpor, staví tím kolem domu Izraelova ochrannou zeď proti nepřátelům. 

Ten, kdo se stává knězem, přijímá úřad herolda, takže ať už jde kamkoli, hlásá příchod strašného Soudce. Pokud tedy kněz neví, jak kázat, jakým hlasem promluví takový němý herold? Z tohoto důvodu Duch svatý spočinul na prvních pastýřích v podobě jazyků (Sk 2, 3), protože kohokoli On naplní, tomu dává moc moudře promlouvat.“

„Každý kněz“, uzavírá arcib.Vigano, „musí pečlivě zkoumat sebe sama, aby přizpůsobil své chování nadpřirozenému světlu tohoto ‚pastoračního pravidla‘ sv. Řehoře Velikého, a to včetně kardinálů a biskupů, a zejména papeže Bergoglia SJ!“

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jánošík 2019-10-19 09:36
Radomíre M., promiň mi, ale podle toho cos napsal seš totální Vůl !!

Facebook komentáře