Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Anti gay pride - veřejný dopis

 

 

Vážená redakce,

dáváme vám k dispozici kopii náš veřejný dopis České biskupské konferenci a prosíme o jeho zveřejnění.

 

Děkujeme.

 

S úctou

 

Biskupové-sekretáři Byzantského patriarchátu

vkpatriarhat.org.ua, uogcc.org.ua, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • anti-gay-pride-verejny-dopis

 

==============================================

 

Biskupům ČBK

Anti gay pride

(veřejný dopis)

 

Byzantský katolický patriarchát se tímto obrací na české biskupy:

1) Exkomunikovaný kněz Tomáš Halík oznámil, že se i se svou akademickou farností aktivně zapojí do festivalu homosexuálů, transsexuálů, pedofilů, sadomasochistů a představitelů jiných sexuálních deviací pod názvem Prague Pride. Halík poskytne ke dvěma akcím propagace amorálnosti prostory chrámu Nejsvětějšího Salvátora.

Dne 15. 8. je svátek Nanebevzetí Panny Marie. Tento den má být v Česku zneuctěn amorálním pochodem gay pride. Proto ať ten samý den vedení české katolické církve zorganizuje v Praze anti gay pride, který půjde po stejné trase, pouze o jednu hodinu později. K tomu ať jsou celý týden ve všech farnostech věřící aktuálním Božím slovem připravováni.

2) Ať vedení katolické církve zruší afunkční Halíkovu farnost. Ať nedovolí Halíkovi působit jako katolickému knězi, protože jím není.

Navrhujeme, aby chrám Nejsvětějšího Salvátora byl pražským arcibiskupstvím propůjčen pravověrným katolíkům. To bude satisfakce za to, že biskup Hučko a ministr Herman v jednotě s T. Halíkem protizákonně zabránili registraci pravověrných katolíků UPŘKC. Pravověrní duchovní se v tomto chrámě budou věnovat studentům místo apostaty Halíka.

3) Co se týče odvolávání se na katechismus Jana Pavla II., odpovídáme: Kardinál Schönborn sem propašoval dvojznačnou formulaci ohledně homosexualismu. Ta je proti učení katolické církve, Bible i celé Tradice. Odvolávat se na tento Schönbornův úskok je manipulací a pokrytectvím.

4) Tomáš Halík svými gesty popřel jedinečnost spásy v Kristu. Zval do chrámu tzv. převtěleného boha dalajlámu a konal s ním bohoslužbu slova. Halík tvrdil, že on je „tím i oním“, zároveň katolíkem i buddhistou. Dá se očekávat, že zítra po propagaci gay pride bude na podporu transsexualismu tvrdit, že prožil další stupeň koánu a je už nejen mužem, ale i ženou – „tím a zároveň oním“.

Halík svým gestem zneužívá autoritu katolické církve a morální myšlení i hodnoty zaměňuje za amorálnost. Jde tu o podlou manipulaci a gesto vzpoury proti Bohu i proti lidské přirozenosti. Na veřejné vyhlášení Halíka musí reagovat nejen pražský arcibiskup kardinál Duka, ale i každý biskup ordinář za svou diecézi. Totiž studenti ze všech diecézí se scházejí v chrámu Svatého Salvátora. Tam jsou Halíkem oficiálně proticírkevně formováni. Halík ve své aktivitě objíždí mnohé vysoké školy a deformuje myšlení studentů. Proto ať biskupov&e acute; vyhlásí, aby katoličtí studenti tyto jeho akce bojkotovali.

5) Pokud kardinál Duka nezbaví Halíka kněžské funkce z důvodů jeho dlouholetých herezí, na kardinála Duku dopadá plná zodpovědnost a Boží anathema. Pak je třeba, aby všichni katolíci v Česku věděli, že je heretikem a že je na něm Boží prokletí, stejné, jako na T. Halíkovi. (Zveřejnění anathemy synodem biskupů UP HKC 29. 6. 2008).

6) Pokud se v Česku ani jeden biskup jasně a radikálně nepostaví proti zhoubné činnosti T. Halíka, katolická církev v Česku už není katolickou. V tom případě nemá právo na žádné restituce. Vyzýváme stát, aby zrušil restituce, protože je už dává na cizí adresu.

 

Závěr: Ať každý diecézní biskup v ČR týden před gay pride pověří kněze zorganizováním malého anti gay pride ve své farnosti a v témž týdnu i společného v okresním městě. V sobotu 15. 8. 2015 ať se z každé farnosti symbolicky alespoň jeden člen zúčastní celonárodního anti gay pride v Praze.

Český národe, neztrať zdravý rozum, ale „hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí od hříchu a od ďábla, od smrti duše a konečně, od smrti věčné“.

 

+ Eliáš

Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

 

Doněck, dne 31.7.2015

 

+ Metoděj OSBMr                 + Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři

 

vkpatriarhat.org.ua/cz/?page_id=27936

Kopie:

Prezidentu ČR a členům vlády

Kněžím v ČR

Masmédiím

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře