Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zprávy z Ruska: Těžké boje pokračují

Po osvobození Novodoněcka a několikahodinovém útlumu se ukrajinská armáda přeskupila a zahájila nový útok na pozice v obci. Čtyři ukrajinské tanky nyní vjely na severní okraj Novodoněcka.

  • zpravy-z-ruska-tezke-boje-pokracuji

Ze západu se vyrojilo několik ukrajinských bojových obrněných vozidel, nejspíše Kirpi nebo MaxxPRO, pěchoty a zaznamenán je další tank. A v lesním pásu je v záloze kolona ukrajinských obrněných vozidel.

V Novodoněcku nyní probíhá bitva. Ruské jednotky brání osadu, zatímco naši dělostřelci ostřelují oblasti, kam postupují formace VSU.

Rybar

----------------------------------------

Zpráva 2:

Charkovská oblast - obrněná skupina nejméně šesti ukrajinských tanků a další techniky zahájila útok v Kupianském směru. Motostřelci 6. armády útok odrážejí, nepřítel již utrpěl ztráty. Probíhá boj.

------------------------------------------------------

Zpráva 3:

V okolí Artěmovska aktivní akce Jižního vojenského okruhu úspěšně odrazily čtyři útočné pokusy 5. ukrajinské horské útočné brigády ve směru na obec Kleščejevka a 77. letecké mobilní brigády u obce Berchovka v DNR. Nepřítel naši obranu neobešel, ani do ní nepronikl.

Během dne bojů, bylo zničeno více než 260 ukronacistů, dvě ukrajinská vozidla Grad MLRS, tři SAU 2S1 Gvozdika ráže 122 mm, jedna houfnice Msta-B ráže 152 mm, jedna houfnice D-30 ráže 122 mm, jedna kolová SAU Ceasar francouzské výroby ráže 155 mm, jedna houfnice M777 ráže 155 mm americké výroby, 5 tanků, 4 obrněná vozidla a 4 pick-upy.

Osada Berchovka u Artěmovska je (navzdory tvrzení Jevgenije Prigožina) stále pod plnou kontrolou ruských vojsk, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Útok ukrajinských ozbrojenců byl ruskými jednotkami úspěšně odražen. Žádný vpád do obrany nebyl povolen. Zpráva jednotlivých zdrojů o údajném opuštění Berchovky ruskými jednotkami je nepravdivá, uvedlo ministerstvo obrany.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Alois Krejčí 2023-06-10 09:45
test
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře