Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zprávy z Ruska Bachmut (Artemovsk) - Avdějevka u Doněcku

BACHMUT:

Za včerejší den se jednotky PMC Wagner zmocnily 20 ukrajinských opěrných bodů na obvodu města s cílem získat větší kontrolu nad poslední ústupovou cestou ukrajinské armády z Artemovska (Bachmutu).

U Krasnoje provádí ukrajinská obrněná divize lokální protiútoky s cílem zdržet Wagnerovce a krýt ústup ukrajinských jednotek. Ukrajinské ozbrojené síly zahájily od 3 března částečné stahování vojsk z centrální a západní části města podél silnice mezi Chromovem a Krasnoje.

  • zpravy-z-ruska-bachmut-artemovsk-avdejevka-u-donecku

Čtyřicet procent Artemovska již kontrolují ruští šturmovikové. Bojovníci Wagner PMC zatlačili nepřítele do centra města, naše síly kontrolují východní, severní a jižní část Artemovsku.

Ukrajinské uskupení je v operačním obklíčení, naprosto všechny zásobovací linie jsou pod palbou ruského dělostřelectva. Počet nepřátel ve městě je 10-12 tisíc. Kyjevský režim však již začal stahovat část svých sil na pozice v Časov Jaru a dále ke slavjanské linii. 

AVDĚJEVKA:

Od včerejška se v Doněcku jen mluví: "Co jsme začali používat tak silného, že se celé hlavní město DNR otřásá kvůli šturmu Avdějevky"?

Odpověď. Rusko začalo používat nové nejsilnější 1500kg bomby "UPAB-1500B".

Tyto silné jedenapůltunové bomby již padají na opěrné body VSU u Avdějevky.

Řízené pumy UPAB-1500B jsou vybaveny inerciálním a satelitním navigačním systémem a jsou schopny zasahovat vysoce chráněné cíle.

Bomba je navržena tak, aby zasáhla vysoce chráněné cíle na vzdálenost až 40 km, přičemž nosič musí vystoupat do výšky 14 km.

Tato nová bomba byla poprvé předvedena teprve v roce 2019. Její první použití v zóně SVO bylo zaznamenáno v březnu 2022 při šturmování Azovstalu v Mariupolu a poté v září při dorážení ukrajinského uskupení u Suchoj Stavky.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře