Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Západ varuje Rusko před útoky na civilní cíle v Sýrii. Mezitím NATO omylem vybombardovalo afgánskou nemocnici

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Rusko zahájilo letecké bombardování islámistických území v Sýrii tento týden a hned bylo kritizováno, že se nezaměřuje na islamisty a že především podporuje diktátorský režim prezidenta Bašára Asada.

Západ, v čele s USA, tvrdí, že ruské nálety v Sýrii jsou zaměřené spíš na povstalecké skupiny proti prezidentovi Asadovi, než na bojovníky IS. Francouzský prezident Hollande v pátek na jednání v Paříži řekl Vladimiru Putinovi, žeruské nálety v Sýrii musí mířit pouze na islámský stát, a ne na civilní cíle.

  • zapad-varuje-rusko-pred-utoky-na-civilni-cile-v-syrii-mezitim-nato-omylem-vybombardovalo-afganskou-nemocnici

Rusko zahájilo v Sýrii letecké útoky proti islámskému státu. Putin volá i ostatní země: Přidejte se k nám

Syrský ministr zahraničí Walid Muallem při pátečním vystoupení na Generálním shromaždění OSN prohlásil, že "Ruské letecké údery v Sýrii jsou efektivní podporou úsilí Damašku v boji s terorismem. Důležitý návrh ruského prezidenta Putina na vytvoření mezinárodně-regionální koalice v boji proti terorismu získalo podporu syrské vlády. Nad terorismem nelze zvítězit pouze ze vzduchu, a všechny bývalé operace zvítězit nad ním způsobily pouze jeho rozšíření. Letecké údery jsou zbytečné, jestliže se neprovádějí v koordinaci se syrskou armádou — jedinou silou v Sýrii, která bojuje proti terorismu". (Zdroj: cz.sputniknews.com)

Putin v OSN: "IS nevznikl na prázdném místě, pěstovali ho jako zbraň proti nevyhovujícím režimům."

Video ruského ministerstva obrany s leteckými útoky na objekty IS v Sýrii už shlédlo přes čtyři miliony uživatelů.

NATO omylem vybombardovalo nemocnici v Afgánistánu

Při bombardování nemocnice charitativní organizace Lékaři bez hranic (MSF) v severoafghánském městě Kunduz přišli o život tři její zaměstnanci. Dalších 30 se pohřešuje, informují světové agentury. Mluvčí NATO Brian Tribus připustil, že nemocnice se mohla neúmyslně stát terčem útoku amerického letectva.  

Organizace Lékaři bez hranic uvedla, že její úrazové centrum "bylo několikrát zasaženo a jsou na něm těžké škody". Ředitel operací Bart Janssens podle BBC řekl, že útok na nemocnici a zabití jejích pracovníků organizaci "hluboce šokovalo", upozornil na dopady útoku pro dostupnost zdravotní péče v Kunduzu.  (Zdroj: edition.cnn.com)

Afghánská vojska dobyla centrum Kunduzu

YouTube, Shock NEWS

Zdroj: novinky.cz, rozhlas.cz, sputniknews.com

Převzato:http://www.securitymagazin.cz/zpravy/zapad-varuje-rusko-pred-utoky-na-civilni-cile-v-syrii-mezitim-nato-omylem-vybombardovalo-afganskou-nemocnici-1404047587.html

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#1 Petr Přecechtěl 2015-10-04 08:14
Asi bude korupce i na většině "alternativních serverů", včetně tohoto, lidi by všicni ale měli vědět co se skutečně děje. Napsal jsem proto petici, ale ona to vlastně není petice, šlo jenom o to, někde napsat pravdu, aby se k ní lidi mohli vnitřně postavit, a řeba se tam i vrátit. Tento server tuto pravdu prozatím blokuje: petice24.com "Imigranti? Podpisem za Pravdu, která právě vítězí"
Amen

Facebook komentáře