Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Z Russkoj Vesny (25.6.2024): Assange je venku !!!

Julian Assange je po 1901 dnech vazby na svobodě

25.06.2024 - 6:30

Julian Assange je propuštěn z vězení ve Velké Británii a letí do rodné Austrálie, informoval server Wikileaks na sociální síti X.

Server Wikileaks uvedl, že soud v Londýně rozhodl, že Assange propustí na kauci z věznice Belmarsh, kde strávil 1901 dní ve snaze zabránit svému vydání do USA.

Video, které doprovází zprávu, ukazuje, jak hladce oholený Assange drží v ruce list papíru a pero a poté, po rampě, stoupá do letadla.

  • z-russkoj-vesny-25-6-2024-assange-je-venku

"Po více než pěti letech, strávených v cele o velikosti dva až tři metry a každodenní 23 hodinové izolaci, se brzy shledá se svou ženou Stellou Assange a dětmi, které svého otce doposud viděly pouze za mřížemi," píše se v publikaci.

Projekt Wikileaks na sociální síti X potvrdil, že jeho zakladatel Julian Assange se s americkou prokuraturou dohodl na právním vyřešení, které má být "formálně finalizováno".

Podle dokumentu ze soudní dokumentace se Assange přizná k jedinému obvinění, a to ke spiknutí s cílem získat a zveřejnit informace o národní obraně. Podle amerických televizních stanic CBS a NBC ho soud v USA, podle prokuratury, odsoudí k pěti letům, které si již odseděl v britském vězení.

"Dobrý člověk je konečně na svobodě. Proud se otočil, " komentoval tuto bezesporu epochální událost Tucker Carlson.

Assange získal celosvětovou proslulost založením serveru WikiLeaks, kde byly zveřejněny statisíce důvěrných materiálů, například včetně videozáznamů smrti iráckých civilistů, a to během útoku amerického vrtulníku v Bagdádu.

 
----------------------------------------------------------------------------
 
Zrada: Biden označil hlavního spojence USA vně NATA

25.06.2024 - 8:00

Americký prezident, Joe Biden, prohlásil Keňu za hlavního amerického spojence mimo NATO.

"Tímto prohlašuji, pro účely tohoto zákona (o zahraniční pomoci) a zákona o kontrole vývozu zbraní, Keňu za hlavního spojence USA mimo NATO ," stojí v prezidentském memorandu, adresovaném ministru zahraničí.

Podobné privilegované postavení mají dvě desítky států, tři z nich — Keňa, Kolumbie a Katar — byly na seznam přidány až za Bidena.


-------------------------------------------------------------------

"Za co bych se měl ospravedlňovat?" Vučić komentoval obvinění z dodávek zbraní Ukrajině

25.06.2024 - 7:30

Srbský prezident Vučić se v tisku vyjádřil ke zprávám o dodávkách zbraní Ukrajině.

"Denodenně mě všechna regionální média a většina dalších obviňují , že jsem Putinův poslíček, jeho pěšák, loutka, že na jeho příkaz zahájím v regiónu válku, poslouchám to už dva a půl roku. Že mě z nějakého důvodu vyznamenal řádem a vše vykonávám jen na základě dohody s ním, mám s ním tajné vazby. A pak se dočteme, že Vučić sice nedodal zbraně přímo Ukrajině, ale prodal je Španělsku, Belgii, Česku, a bůhví komu ještě, a část těchto zbraní se pak objevila na Ukrajině.

Za co bych se měl ospravedlňovat? Že dodáváme povolenému koncovému uživateli munici? My zbraně neexportujeme. Pouze Ázerbájdžánu, Kypru a ještě jedné arabské zemi — Spojeným arabským emirátům. S nikým dalším smlouvy uzavřeny nemáme.

Právě proto, abychom zabránili tomu, že srbskými zbraněmi bude zabit někdo z našich bratrů: Rusové, Ukrajinci nebo někdo jiný. Vzdáním se rozvoje obranného průmyslu můžete zničit svoji zemi, pracovníci v průmyslu zůstanou bez příjmů a začnou protesty a stávky."

Vučić již dříve komentoval vydání listu Financial Times, kde se psalo o prodeji srbské munice v hodnotě 1 miliardy eur  kyjevskému režimu, a to přes třetí země:  "Je to součást našeho hospodářského oživení a je to pro nás důležité. Ano, vyvážíme naši munici. Srbsko ji nemůže vyvážet na Ukrajinu nebo do Ruska, ale má mnoho kontraktů s Američany, Španěly, Čechy a dalšími. Co s tím nakonec udělají, je jejich věc.

Ano, vím o tom - není to moje věc. Moje práce spočívá v tom, abychom garantovali, že legálním způsobem prodávali naši munici. Musím se starat o své vlastní lidi a to je vše. Víc vám neřeknu. Máme přátele v Kyjevě a v Moskvě. To jsou naši bratři Slované."

Spojené státy a Evropa dlouho usilovaly o odtržení srbského prezidenta Aleksandara Vučiče od Vladimira Putina, uvedl ve stejném vydání list Financial Times s odvoláním na nejmenovaného západního diplomata.

Klíčovou roli v tom sehrál americký velvyslanec Christopher Hill, který do země přijel měsíc po zahájení vojenské operace na Ukrajině.

​"Všichni očekávali, že se [Hill] pohádá s Vučičem, ale jeho jediným cílem bylo vzdálit Bělehrad od Moskvy. Podařilo se mu to. Vučić se s Putinem nesetkal řadu let, dokonce si ani nezavolali. A samozřejmě i vyvstává otázka dodávek zbraní, které nakonec skončí na Ukrajině," řekl mluvčí FT.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaromír Jaroslav 2024-06-25 15:56
Chudák Assange, bol tak zbedačený za tie roky, že musel pristúpit na tento kompromis sa satanom, aby mohol žiť.No pokial viem, neletel do rodnej Austrálie, ale na americku kolóniu, aby to tam podpísal pred súdom...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře