Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Kyjevě vypukla panika! Rusko v noci zahájilo ofenzívu směrem na Záporoží!

V Kyjevě vypukla panika! Rusko v noci zahájilo ofenzívu směrem na Záporoží! Na bojišti se nečekaně zjevila nová ruská obrněná armáda v síle 50 000 mužů a včera pozdě odpoledne smetla ukrajinskou obranu u slavné vesnice Rabotino!

 

Dnes ráno v 04.00 oznámil ruský kanál Rybar provozovaný bývalými členy ruských tajných služeb SVR a GRU, kteří byli za svou analytickou činnost o válce na Ukrajině Putinem loni vyznamenáni, začátek ruské ofenzívy směrem na Záporoží na Dněpru, (700 tisíc obyvatel). Naše analýza 1894 z konce ledna o směru dalšího ruského útoku se tak potvrdila! Putin zřejmě vydal příkazy k útoku na široké frontě! 

 
v-kyjeve-vypukla-panika-rusko-v-noci-zahajilo-ofenzivu-smerem-na-zaporozi

Na východní Ukrajině mají v následujících několika dnech udeřit noční mrazy a je předpoklad, že relativně nízké denní teploty ještě nepromění bitevní pole v hluboké bahno. Před nástupem Rasputici  se tak Rusům objevila nečekaná možnost, využít počasí a pronásledovat zdemoralizované a vyčerpané ukrajinské jednotky, a uštědřit jim další porážku!

 

 

Severně od Avdijivky, u Bachmutu, ruské jednotky pokračovaly v útocích a úspěšně postupovaly směrem na Západ. Vytrvalý ruský tlak v oblasti Bachmut se pomalu ale jistě stupňuje, a fronta se zde vytrvale přesunuje západním směrem. Jakmile bude dobyt Časov Jar, otevře se cesta severozápadně na Slavjansk, a jihozápadně na Konstantinovku. Ruské útoky v této oblasti ohrožují severněji rozloženou obranu města Seversk, které po pádu Časov Jar bude muset být vyklizeno, jinak padne do operačního obklíčení. 

 

Rusové včera zahájili postup z Avdijivky na Západ. Prchající AZOV 3 ihned vyklidil vesnici Lastočkino 2 km západně od Avdijivky.

Severně od Doněcka včera Rusové, po obsazení Avdijivky, ihned pokračovali v postupu, a vpodvečer už hlásili, že jejich přední oddíly už vyčistily od prchajících veteránů 3. úderné brigády AZOV nejméně polovinu obce Ласточкино, (600 obyvatel), která se nachází 2.5 km západně od Avdijivky, na jediné klasické asfaltové cestě, která vede z Doněcka přes Avdijivku dále na západ. 

 

 

V samotné Avdijivce pokračuje klasická ruská “začistka” poskrývaných Ukrajinců. Podle ruských hlášení je celé město doslova poseto tisícovkami trupů padlých ukrajinských vojáků, a stovkami těl polských a amerických žoldáků, které nikdo ani nesbírá, kolik jich je. (Video). Válečnou kořist představují desítky děl a obrněných vozidel i celé sklady munice. Počty zajatců jsou prý značné, (Video), a vedení doněckých rebelů proto dostalo za úkol naléhavě vyřešit, kam je všechny, včetně desítek důstojníků, “nacpat”, než přijde řada je vyslechnout a postavit před soudy. Podle ruských vyšetřovatelů, kteří ve městě už začali pracovat, se ukrajinská soldateska zejména v posledních měsících dopouštěla obzvláště odporných trestných činů proti místním obyvatelům.

Z dalších západních hlášení vyplývá, že Ukrajinci při závěrečných bojích o město utrpěly průměrné denní ztráty 1500 mužů, a zbytky jejich vojsk začaly město samovolně opouštět ještě před vydáním rozkazů k ústupu, přičemž ponechávali své zraněné na pospas osudu. Velení veteránů AZOV 3. úderné brigády včera večer přiznalo, že ani neví kolik mužů ve městě padlo, bylo zraněno, a nebo se vzdalo, protože hrozné ruské bomby FAB 1500, kterými je generál Mordvičev dva dny zasypával, spoustu mužů roztrhaly na kusy, a nebo pohřbily pod zhroucenými troskami rozmetaných budov. 

Celý článek ZDE: https://www.michalapetr.com/map-1916-v-kyjeve-vypukla-panika-rusko-v-noci-zahajilo-ofenzivu-smerem-na-zaporozi-na-bojisti-se-necekane-zjevila-nova-ruska-obrnena-armada-v-sile-50-000-muzu-a-vcera-pozde-odpoledne-smetla-ukrajins/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Kelly 2024-02-22 09:18
a do nich, co s tou banderovskou verbeží?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře