Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Úžasný příběh, který se stal vojákům dvou armád

Ukrajinský voják tři dny ošetřoval ruského vojáka, který ho zajal. Čekal na evakuační tým, který se k němu dostal pod silným ostřelováním.

Úžasný příběh, který se stal vojákům dvou armád, vypráví SHOT.

  • uzasny-pribeh-ktery-se-stal-vojakum-dvou-armad

Stalo se to při dobývání Avdějevky. Jako součást útočné skupiny zaujal Sergej se svou jednotkou pozici v budově rozbité mateřské školy a držel ji dva dny. Při jednom ostřelování byl voják vážně zraněn: dvojitá zlomenina holenní kosti a zranění ruky a střepina zasáhla jeho oko. Muž byl obvázán a schován, aby počkal na evakuaci.

O nějaký čas později však voják zaslechl kroky. Když požádal příchozího, aby uvedl svůj volací znak, ten řekl pouze: "Prosím, nestřílejte. Jsem neozbrojený a bez neprůstřelné vesty". Ukázalo se, že jde o ukrajinského vojáka, který okamžitě souhlasil, že se vzdá jako zajatec.

Kvůli silnému ostřelování se lékařský tým nemohl k Sergejovi dostat tři dny. Po celou tu dobu mu zajatý Ukrajinec nosil vodu, kterou si nabral pod palbou v nedaleké kaluži.

Sergej se od zajatce dozvěděl, že se jmenuje Alexandr, je mu 25 let a byl násilně mobilizován z Nikolajeva. Když vojáky konečně odvedli z bojiště, Sergej Alexandrovi poděkoval a podal mu ruku. Voják AFU byl odvezen k výslechu ruskou armádou a nyní zůstává v zajetí.

 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Jaro Jaroslav 2024-03-13 19:48
Cituji Drak:
Podobné příběhy jsem četl v Pekárkově kalendáři z obobí první \\svštové války. A už ás tí krmí znovu. Trapné.

Ty taky...
Citovat
#2 miroslav petr 2024-03-11 08:14
Ukrajinci a Rusové byli vždy bratři tak jako Češi a Slováci a ždáný Nutela a jiný idiot to nepřeruší. Budoucnost obou národů je ve spojení. Je neuvěřitelné, kolik idiotů stále ještě věří tomu, že ještě existuje SSSR. Chocholoušku...
Citovat
#1 Drak 2024-03-10 16:05
Podobné příběhy jsem četl v Pekárkově kalendáři z obobí první \\svštové války. A už ás tí krmí znovu. Trapné.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře