Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajinu narychlo opouštějí diplomaté Číny, Turecka, Kazachstánu a další - něco "velkého" se blíží

Rusko shromáždilo 600 000 lidí k útoku na Kyjev, Charkov a Oděsu

04.04.2024

S ohledem na závěrečný, ruský útok začalo stahování čínských a kazašských diplomatů z Kyjeva, Charkova a Oděsy.

Turečtí diplomaté, Tádžikové a Uzbekové jdou, z bezpečnostních důvodů, stejnou cestou urychleného odchodu.

Na jejich ambasádách a konzulátech zůstanou pouze bezpečnostní pracovníci.

Před čtyřmi dny pronews.gr odhalily příkaz ke stažení a poukázaly na to, že dát takové pokyny pro Peking znamená, že má naprosto přesné informace o tom, „co se bude dít“.

  • ukrajinu-narychlo-opousteji-diplomate-ciny-turecka-kazachstanu-a-dalsi-neco-velkeho-se-blizi
 
Ve směru na jižní Doněck zahájili Rusové silný útok z Ugledarské oblasti a vpadli do Novomichajlovky.

To je důležitý vývoj, protože Rusové pak mohou ohrozit Konstantinovku.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že obsazení Novomichajlovky poskytne ruským jednotkám přístup do širšího operačního prostoru ve směru na Ugledar.

Ruské ozbrojené síly zasáhly i cíle v ukrajinském týlu. Některé z cílových oblastí se nacházely okolo řeky Dněpr a poblíž města Kirovohrad ve střední Ukrajině.

Celkem bylo shromážděno 200 000 ruských vojáků, kteří se připravují k útoku na Charkov, přičemž se odhaduje, že operace k dobytí Oděsy a obsazení Kyjeva si vyžádají 600 000 bojovníků pro pozemní operace a dalších 200 000 z řad námořnictva a letectva.

Rusko v tichosti zvýšilo své ozbrojené síly na 1,5 milionu příslušníků, zatímco v tichosti narukovalo 130 000 Bělorusů.

Bylo zformováno celkem 16 obrněných brigád s nově postavenými tanky T-90M a modernizovanými T-72B3, stejně jako T-80 a novými TOMA BMP-3, které budou v čele útoku. A především bylo vytvořeno 5000 skupin operátorů dronů FPV, kteří budou špičkou útočného hnutí.

Pro ukrajinské, zákopové opevnění bylo rozhodnuto o hromadném použití letectva s naváděnými zápalnými pumami do 1500 liber a to bez ohledu na použití dělostřelectva.

Starosta Charkova Igor Terekhov si „stěžoval“ ukrajinskému, zpravodajskému portálu LIGA.net, že dodávky energie v regionu se zastavily. "Téměř veškerá životně důležitá, energetická infrastruktura již byla zničena a soukromá energetická infrastruktura byla zničena též ," uvedl.
 
Podle Terechova je důvodem postupu ruské armády použití nových typů munice, která vše ničí.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 potkan 2024-04-05 21:43
Tak "kyfózáci, břidličáci taky narychlo opustili ukr ale zahojili se s jejich zlatem že se sotva odlepili z letiště když zjistili že špatně přečetli družicový sken. Ale chytli se jiní businessmani kteří nechtěli ten břidličák prodávat evropě místo riuského zemního plynu a ovšem že ho prodávají přes zdemokratizován í tankery a zatáčku v němec "rubzy. Vyzíři
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře