Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajinské ozbrojené síly se stáhly zpět za "Surovikinovu linii" u Rabotina - Bild

V létě se v rámci protiofenzívy VSU zmocnila obce Rabotino v Záporožské oblasti, čímž vytvořila uprostřed ruských pozic výběžek o rozloze asi 10x10 kilometrů.

  • ukrajinske-ozbrojene-sily-se-stahly-zpet-za-surovikinovu-linii-u-rabotina-bild

Částečně také překonali první opevnění obranné "Surovikinovy linie", včetně betonových "dračích zubů", připomíná Julian Röpcke.

Nedávno ruské jednotky zahájily protiútok na Rabotino, aby zlikvidovaly výběžek, a zatlačily poslední ukrajinské jednotky zpět za "Surovikinovu linii".

"Záběry z ukrajinských dronů ukazují, že ruské jednotky znovu dobyly všechny dříve postavené úseky "Surovikinovy linie" ("dračí zuby" apod.), které ztratily během ukrajinské protiofenzívy v Záporožské oblasti loni v létě," píše analytik a zveřejňuje mapu ruského postupu.

Již dříve ukrajinští experti psali také o ruském postupu přímo v oblasti Rabotina.

+ BONUS -------------------

STEPOVOJE JE RUSKĚ!

Ve směru na Avdějevku byly ukrajinské jednotky zcela vyřazeny z osady Stepovoje (Petrovske) a pozic v její blízkosti.

Poté, co ruské ozbrojené síly převzaly kontrolu nad koksovnou Avdijivka, jejíž budovy dominují okolí, byl nepřítel vyřazen ze Stepovoje a polí a zalesněných pásů na jihu.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaro Jaroslav 2024-02-25 17:48
Surovikina vyrazil Rus.Putin aj s vedenia Roskozmosu, píšu Ruské oficialne médiá...Pritom oslobodil čo sa dalo v Sýrii a potom postavil najlepšiu obranu Ruska na Donbase....Poča s Prigožinovho taženia " na Moskvu" Wagnerovcov, Surovikin ich požiadal aby sa stiahli do pozícií pred tážením na Kremeľ....A nikto nevie čo sa deje okolo tohoto generála!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře