Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

UKRAJINA se měsíce připravuje na novou válku. S pomocí NATO

Ukrajina se v posledních měsících intenzivně připravuje na nový vojenský konflikt. Mají ji v tom pomoci vojska Severoatlantické aliance. Svědčí o tom mimo jiné probíhající vojenské přesuny vojsk NATO přes území Slovenska.

  • ukrajina-se-mesice-pripravuje-na-novou-valku-s-pomoci-nato

Každý týden přesun

Na stránkách slovenského ministerstva obrany lze najít upozornění na přesuny zahraničních vojsk přes území Slovenska směrem na východ v týdenních intervalech (viz ZDE). Poslední upozornění je z 1. dubna.

Americká armáda přesouvající se přes Slovensko; Foto: Ministerstvo obrany Slovenské republiky

Zelenskyj podepsal zákon o zpětdobytí Krymu

Bez pozornosti mainstreamových médií také podepsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj již 24. března zákon „O strategii osvobození a znovuzačlenění dočasně okupovaného území Krymské autonomní republiky a města Sevastopol“ (viz ZDE)ve kterém se praví:

V souladu s článkem 107 Ústavy Ukrajiny nařizuji :

1. Realizovat rozhodnutí Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny ze dne 11. března 2021 „O strategii osvobození a znovuzačlenění dočasně okupovaného území Krymské autonomní republiky a města Sevastopol”.

2. Schválit strategii osvobození a znovuzačlenění dočasně okupovaného území Krymské autonomní republiky a města Sevastopol.

Moskva v reakci posiluje obranu hranic

Rusko v reakci na zvyšování vojenské přítomnosti vojsk NATO v blízkosti jeho hranic přesouvá v posledních týdnech vojska na hranice země (viz ZDE). Před posilováním NATO kolem Ukrajiny v pátek varoval mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. „Takový vývoj scénáře by jednoznačně vedl k dalšímu růstu napětí v blízkosti ruských hranic. To samozřejmě vyžaduje od ruské strany dodatečná opatření k zajištění její bezpečnosti,“ citoval vyjádření mluvčího Kremlu TASS.

Zpracoval Rudolf Hruboň

zdroj: https://www.narodninoviny.cz/ukrajina-se-mesice-pripravuje-na-novou-valku-s-pomoci-nato/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře