Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajina již použila americkou kazetovou munici !!!

Ukrajinská armáda poprvé nasadila kazetovou munici, kterou jí dodaly Spojené státy americké. Použila ji na jihovýchodě území s cílem rozbít dobře upevněné ruské pozice, jež zpomalily letní protiofenzivu, informoval list The Washington Post (WP). Použití kazetové munice na Ukrajině už potvrdil také mluvčí Bílého domu John Kirby.

  • ukrajina-jiz-pouzila-americkou-kazetovou-munici

„Dostali jsme od Ukrajinců zpětnou vazbu a munici používají docela účinně,“ řekl Kirby agentuře Reuters. Dodal, že kazetová munice má dopad na ruské obranné formace a pohyb jednotek.

Kromě frontových pozic na jihovýchodě Ukrajiny se očekává, že Kyjev kazetovou munici použije i v blízkosti Ruskem kontrolovaného města Artěmovsk, o který se začalo bojovat loni v květnu

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 karči 2023-07-21 14:17
Proč by Rusi kopírovali směšné válečné praktiky 19.-tého století.Tunová termobarická bomba vytvoří žhavou polokouli o průměru 2 km a uvnitř vypálí veškerý kyslík i s plícemi všech hlodavců (o upečených mozečcích mluvit netřeba, kde nejsou ani termo neupeče).
Citovat
#2 Přemysl Javornický 2023-07-21 13:56
Na Tme jsem nenašel žádnou zprávu o ruských obětech této munice, zato neustále roste počet obětí nekrytých pseudoofenzív VSU. Potvrzují to i britští žoldnéři bojující na straně VSU. Mnozí mají takový strach, že opouštějí bojiště jako první a spěchají kamkoli jinam, nejlépe domů. Tvrdý náraz na skutečnost, o níž píši všude již dva roky. Na RF a jejími VS nelze zvítězit vojensky, natož politicky.
Citovat
#1 Přemysl Javornický 2023-07-21 13:14
To je porušení všech mezinárodních dohod o nepouzití nehumánní muniíce a porušení zákonů lidských práv! Nyní lze očekávat odvetné použití kazetové munice VS RF proti vedení kyjevského režimu a proti US deep state a jeho loutkám. Byla otevřena pandořina skříňka a Rusové jasně varovali, co bude následovat.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře