Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Situace v bitvě o Bachmut ke dni 26. března 2023, 13.00 hod:

Severně od Bachmutu útočné jednotky Wagner PMC úspěšně vyklidily území průmyslové zóny Artemovského závodu na zpracování kovů (AZOM) - komplex přešel pod plnou kontrolu ruských jednotek.

Wagnerovci rovněž rozšířili své pásmo kontroly v blízkosti železniční stanice Bachmut, zatímco na jihu se útočným jednotkám podařilo postoupit k železniční trati a osvobodit oblast garážového družstva.

situace-v-bitve-o-bachmut-ke-dni-26-brezna-2023-13-00-hod

Na jihu pokračuje poziční ofenzíva ruských jednotek v Sobačevském a Budyňovském okrese. "Wagnerovci" se zakopali za Mariupolskou ulicí, vyklidili území školy č. 5 a nyní bojují u autobusového nádraží.

V Budyňovce útočné jednotky výrazně postoupily směrem ke stéle Mig-17 - střety probíhají téměř u samotného pomníku. Kromě toho byla osvobozena území přiléhající ke stadionu Avangard a několik bloků poblíž tržiště.

Na severozápadě pokračují poziční boje na linii Orechovo-Vasilevka - trase na Slavjansk. Osídlení se v současné době nachází v šedé zóně, kdy kontrola nad opěrnými body přechází z rukou do rukou.

Wagnerovci podporovaní pravidelnou armádou v současné době postupují v samotném Bachmutu. Na předměstí a v okolí Bachmutu probíhají poziční boje, jejichž cílem je omezit zdroje nepřítele.

Na linii Družkovka - Konstantinovka - Časov Jar se však shromáždily značné síly ukrajinské armády. Do Severska byly také částečně přesunuty posily z 81 brigády VSU. Ukrajinci se pravděpodobně nevzdávají plánů na protiútok pomoci nově vytvořených jednotek poslaných ze západní Ukrajiny.

Mapa:

situace-v-bitve-o-bachmut-ke-dni-26-brezna-2023-13-00-hod

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2023-03-27 09:51
Ani samotný Ďábel již ukronacistům nepomůže. Posily čeká Bandera.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře