Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko obvinilo USA a NATO ze snahy vyprovokovat totální válku mezi jadernými mocnostmi.

(J.D. Heyes, Natural News) Ruská vláda tento týden vydala hrozivé varování v době, kdy USA a NATO pokračují v dodávkách peněz a zbraní na Ukrajinu v hodnotě desítek miliard dolarů.

Ruské velvyslanectví ve Spojených státech ve svém prohlášení uvedlo, že pokračující podpora Bidenova režimu Ukrajině nakonec vyústí v "přímý střet jaderných mocností", který pravděpodobně povede ke zničení planety nebo její velké části. 

"Spojené státy dnes nadále jednají bez ohledu na bezpečnost a zájmy jiných zemí, což přispívá ke zvyšování jaderných rizik," uvedlo velvyslanectví v prohlášení na svém kanálu Telegram.

  • rusko-obvinilo-usa-a-nato-ze-snahy-vyprovokovat-totalni-valku-mezi-jadernymi-mocnostmi

"Kroky USA směřující k další hybridní konfrontaci s Ruskem v souvislosti s ukrajinskou krizí jsou plné nepředvídatelné eskalace a možného přímého vojenského střetu mezi jadernými mocnostmi.

Zdá se také, že Bidenův režim se snaží vyprovokovat totální válku s komunistickou Čínou kvůli Tchaj-wanu.

Jak uvádí SHTFPlan.com:

"Velvyslanectví upozornilo, že Washington nedávno odstoupil od dvou klíčových dohod o kontrole zbrojení - od Smlouvy o jaderných silách středního doletu z roku 1987, která zakazovala některé třídy pozemních raket, a od Smlouvy o otevřeném nebi z roku 1992, která umožňovala vzájemné pozorovací lety nad územím smluvních států."

Ruské velvyslanectví vyzvalo USA, aby se "místo nepodložených obvinění zemí, jejichž názory na svět se neshodují s názory USA, blíže zabývaly vlastní jadernou politikou".

Diplomaté také uvedli: "Naše země věrně plní své závazky jako jaderný stát a vynakládá veškeré úsilí na snížení jaderných rizik."

Toto prohlášení přišlo poté, co USA obvinily Moskvu, že využívá Záporožskou jadernou elektrárnu na jihu Ukrajiny jako zástěrku pro své vojáky.

Jaderná elektrárna, největší v Evropě, byla obsazena ruskými silami během počátečních fází vojenské operace Moskvy na Ukrajině, která začala koncem února. Podle televize RT.com je elektrárna nadále v provozu s ukrajinským personálem pod ruskou kontrolou.

Ukrajinské sabotážní útoky na Krymu

Mezitím se Ukrajina přihlásila k odpovědnosti za sérii sabotážních útoků na ruské vojenské základny na Krymu , jak uvádí NBC News.

"Série výbuchů v úterý zasáhla ruský vojenský sklad na anektovaném poloostrově - podruhé během týdne otřásla poklidnou letní dovolenkovou destinací a signalizovala rostoucí schopnost Ukrajiny zasahovat hluboko za nepřátelskou linií," uvedl web.

"Jde o významný vývoj, který by mohl změnit tempo války blížící se k hranici šesti měsíců, a vzdorovat varování Moskvy před útokem na region, který má pro ruského prezidenta Vladimira Putina hlubokou strategickou a symbolickou hodnotu," dodává zpráva.

Ruští představitelé označili útoky za "sabotáž", což je posun oproti minulému týdnu, kdy Moskva tvrdila, že předchozí exploze byly pouhou nehodou - výbuch muničního skladu, který zničil značnou část ruské letecké základny.

Krym je pro Rusko považován za velkou červenou čáru, uvedla televize NBC News. Dále naznačuje, že Moskva by mohla konflikt výrazně eskalovat způsobem, který by do něj vtáhl NATO nebo dokonce samotné Spojené státy.

Rusko však nemá dostatečnou bojovou sílu, aby mohlo bojovat proti NATO a USA. Moskvě se také nepodařilo rychle zpacifikovat původně mnohem slabší ukrajinské síly. Rusko by se proto mohlo rozhodnout zaútočit na sklady a zbraně na území NATO, i když nepřímo, aby nebylo označeno za přímého pachatele takových útoků.

Ukrajinská vláda vydala vlastní varování Rusku.

"Ruskem okupovaný Krym je vystaven výbuchům skladů a vysokému riziku smrti pro útočníky a zloděje," napsal v úterý na Twitteru poradce prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak.

"Naši vojáci jsou nejlepšími sponzory dobré nálady. Krym je Ukrajina," napsal po výbuchu na Telegramu vedoucí Zelenského kanceláře Andrij Jermak.

Podle některých zdrojů jsou současné útoky na Krym známkou klesající trpělivosti USA s ukrajinským vedením, od něhož požadují alespoň nějaký úspěch výměnou za finanční a vojenskou pomoc.

Je to však velmi nebezpečná hra, která by mohla vést k hrozivé eskalaci konfliktu. 

Autor: Mgr. Heyes,

zdroj. https://www.badatel.net/rusko-obvinilo-usa-a-nato-ze-snazia-vyprovokovat-totalnu-vojnu-medzi-jadrovymi-mocnostami/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Cyprin 2022-08-25 11:18
A pak hned přijde asi Ježíš.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře