Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rasmussen: Na místo odsunu se jen přesouvejme!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • rasmussen
Jak oznámil americký deník The Christian science Monitor, odsun vojáků z Afghánistánu, který je slibován na červenec 2011, vůbec žádným odsunem být nemusí.

Na jedné straně se hovoří o tom, že by se mohlo pro potěchu oka stáhnout několik tisíc vojáků, ozývají se ale hlasy, že i to je až moc. Šéf NATO Anders Fogh Rasmussen vzal nejspíš jazyk „přechodného období", o kterém mluví Bílý dům, doslova a navrhuje, že namísto toho, aby v rámci odsunu jednotky z Afghánistánu zmizely, by měly být prostě jen přesunuty z jedné tamní provincie do jiné, což by sice bylo přesunem na místo odsunu, ale pro účely okupace by to bylo nejlepší.

Generál Petraeus k tomu už dlouhé měsíce proti jakémukoli odsunu brojí a místo toho požaduje, aby ke stávajícím více než 140 tisícům vojáků dostal alespoň 2000 dalších. Pentagon už ale tento nápad za sebe odmítl s tím, že by požadované vojáky měly dodat státy NATO.

Loňské masivní navyšování počtu vojáků v Afghánistánu Barack Obama svým voličům vysvětloval právě tím, že je nutné, aby bylo možné z Afghánistánu v červenci 2011 začít odcházet.

 

 

Facebook komentáře