Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prigožin: Začínáme předávat pozice v Bachmutu, město obsadí achmatské jednotky.

Kadyrov si své jednotky bude zásobovat sám, není závislý na dodávkách munice od Gerasimova nebo Šojgu. Nicméně šokující na tom všem je míra zrádcovství a zaprodanosti ve velení ruské armády, které si Američané vybrali, zavázali a vychovali od počátku 90-tých let.

  • prigozin-zaciname-predavat-pozice-v-bachmutu-mesto-obsadi-achmatske-jednotky
Z dnešní Russkoj Vesny:
 
06.05.2023 - 13:15

Prigožin: Začínáme předávat pozice v Bachmutu, město obsadí achmatské jednotky | Ruské jaro

Šéf Vagnerovy PMC Jevgenij Prigožin prohlásil, že začíná předávání pozic v Artemovsku (Bachmut) praporu Achmat.

Prigožin uvedl, že Vagnerův PMC bude pokračovat v ofenzivě v Artemovsku až do 9. května včetně. Dne 10. května se Vagnerovci stahují do týlu kvůli nevyřešenému problému s dodávkami munice.

"Děkuji Ramzanu Achmatovičovi za to, že souhlasil, s největší pravděpodobností má možnosti získat vše potřebné a všechny potřebné prostředky, aby stál na našich pozicích v Bachmutu. Již nyní kontaktuji jeho zástupce, aby okamžitě zahájili přesun pozic, takže 10. května v 00.00, přesně v okamžiku, kdy podle našich propočtů vyčerpáme svůj bojový potenciál, budou naši bojoví druzi stát na svých místech a pokračovat ve šturmu osady Bachmut.

V Bachmutu zbývá něco málo přes dva kilometry čtvereční. Bachmut bude nepochybně dobyt achmatskými silami," řekl.

Jak informovala Russkaja Vesna, Prigožin dnes ráno zveřejnil videoposelství natočené v Artemivsku, v němž hovoří o stavu věcí na frontové linii, která mu byla svěřena.
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Carlo 2023-05-08 11:18
Osobně si myslím, že nejde ani tak o střet mezi Prigožinem a velením armády, jako o nepochopení Prigožina. On je žoldák, dostane úkol a jde na věc. Není ale politik. Tohle není válka ve stylu druhé světové a Prigožin to není schopen (ochoten) pochopit. Tak mu utnuli dodávku zbraní. Kadyrov se okamžitě nabídl, že převezme jeho pozice. Kadyrov je politik a ví o co jde. Dle mého soudu by Bachmut už dávno mohl padnout. Jde o záměr nespěchat příliš dopředu. Proč - to je otázka na nejvyšší velení. Mimochodem - Prigožin se minulý týden pochlubil videem ze Soledaru, kde ukazuje obrovský sklad zbraní a munice...
P.S. O zrádcovství vrchního velení nemůže být řeč a nějaké "vychovávání" američany jsou z říše pohádek...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře