Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Plukovník Kaddáfí píše americkému Kongresu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • kaddafi.n
Plukovník Kaddáfí prosí americký Kongres: zachraňte nás před Evropany! 

Jsme připraveni sednout si ke stolu s příslušnými vnitřními účastníky jednání vedenými Spojenými státy. Zastavme ničení a začněme s vyjednáváním, abychom pro Libyi nalezli mírové řešení.

Apeluji na vás, jako na velkou demokracii, abyste nám pomohli rozhodnout o své budoucnosti jako lidí. Naše země nesmí být opět kolonizována Evropany. Naše země již nesmí být opět rozdělena.

Vážení pánové/dámy,

Vláda Libyjské džamahírie sledovala s velkým zájmem diskuse kongresu o účasti Spojených států amerických v agresi NATO proti Libyi, a chci vyjádřit svoji upřímnou vděčnost za vaši hloubavou diskusi této záležitosti. Věříme, že historie uvidí moudrost vaší země v diskusi o této záležitosti. Jak jsme neustále v minulosti vyjadřovali, snažíme se o nastolení trvalých a přátelských vztahů se Spojenými státy. Neospravedlnitelné nepřátelské akce NATO zabily libyjské civilisty a zničily civilní objekty, jako jasné porušení rezolu Rady bezpečnosti 1973.

Je politováníhodné, že rezoluce Rady bezpečnosti 1970 a 1973 byly schváleny na základě překrucování faktů médii, kdy v čele stála obzvláště Francie, která usiluje o prosazení vlastních obchodních zájmů a omezení expanze amerických obchodních zájmů na libyjském trhu. Akce Francie jsou očividně motivovány přáním zmocnit se libyjské ropy a využít strategické polohy Libye.

Libyjské úřady opakovaně uvedly, že válka v Libyi je vnitřní záležitostí, a rezoluce Rady bezpečnosti OSN s čísly 1970 a 1973 jsou akty OSN ultra vires, protože povolují intervenci NATO do vnitřních domácích záležitostí. Dále, nicméně za předpokladu, že by rezoluce OSN byly oprávněné, NATO a jeho spojenci, včetně Kataru a UAE, překročili pravomoci, které jim tyto dvě rezoluce Rady bezpečnosti dávají. Avšak Libye neustále mezinárodnímu společenství sdělovala svoji ochotu k příměří a nasazení mezinárodních pozorovatelů, kteří by jeho dodržování monitorovali. A také jsme vyzvali k zastavení vojenských operací NATO, aby byla poskytnuta příležitost vyřešit krizi politickými, spíše než vojenskými prostředky.

Za tímto účelem Libye také vyzvala k provedení nouzového zasedání Rady bezpečnosti OSN, aby se posoudila zneužití a porušení rezoluce OSN 1973 prosazované NATO. Bohužel Libye doposud od OSN nebo NATO a jeho spojenců požadovanou odpověď nedostala. Navíc OSN nedovolilo našim představitelům v OSN vstup do Spojených států, aby tam zahájili rozhovory o zastavení palby přímo s příslušnými stranami – obzvláště se Spojenými státy.

Není pochyb, že používání vojenských prostředků, namísto politických, k vyřešení politické situace nepřispěje k dosažení bezpečnosti a stability v Libyi, a jak se odráželo v diskusi amerického kongresu, akce NATO neprosazují bezpečnost Spojených států amerických, ale spíše riskují větší nestabilitu tím, že umožňují AQ a islámským extremistům získat v severní Africe větší pozice, kdy možné důsledky pro severní Afriku budou podobné, jako v Afghánistánu a Iráku. Mělo by být jasné, že Libye je ve své opozici vůči extremistickým prvkům jednotná, a v posledních letech jsme v této oblasti plně spolupracovali s USA a mezinárodními orgány.

Dále, pro Libyi jsou nálety a námořní ostřelování NATO a zabíjení libyjských civilistů a ničení infrastruktury naší země obtížně pochopitelné – obzvláště ve světle minulých snah libyjských bezpečnostních sil zlikvidovat AQ a islámské extremisty.

Libye se léta snažila nastolit se Spojenými státy americkými zvláštní vztahy, založené na vzájemném respektu a vzájemné prospěšnosti. Byli jsme první zemí, která vydala zatykač na Bin Ladena, a první zemí, která projevila solidaritu se Spojenými státy po událostech 9/11 a po tomto strašlivém teroristickém útoky na dvojčata. Také jsme vyjádřili svoji připravenost poskytnout jakoukoliv pomoc vyžádanou Spojenými státy, a dále jsme USA poskytli důležité a užitečné informace o teroristech extremistických skupinách v severní Africe a Afghánistánu, a plně jsme spolupracovali s mezinárodním společenstvím na boji s teroristickými aktivitami. Jsme přesvědčeni, že boj s terorismem na všech frontách si vyžaduje spolupráci všech států a vlád, a snažíme se zabránit návratu terorismu do regionu, a dobrovolně jsme se vzdali použití ZHN, a konkrétně svého jaderného programu, a odeslali jsme související vybavení a materiály jak do Ameriky, tak do Ruska.

Na základě našich výzvědných informací a podrobných údajů, které jsme nashromáždili o členech TNC, věříme, že jde o skupinu jedinců s extremistickými vazbami, z nichž většina není Libyi vlastní, a byly povzbuzovány Francouzi, kteří TNC uznali, s hlavním cílem pomoct Francii dosáhnout svých komerčních cílů získat kontrolu nad libyjskou ropou, na úkor, a to musím dodat, Ameriky.

Je velmi důležité, aby kongres Spojených států uznal, že AQ a islámští extremisté ovládají východní region (Benghází a Derna) a že tito jedinci byli, z velké části, zodpovědní za páchání strašlivých zvěrstev na libyjských občanech. Dále, jak americké výzvědné služby vědí velmi dobře, Abdel Hakim Alhassadi a Sufian Gumo, kteří řídí bojové jednotky vzbouřenců v Derna, jsou stoupenci Osamy Al Sulabi. Máme výzvědné informace, které naznačují, že jak členové AQ, tak zbraně jsou převáženy z Libye do Alžíru, Mali a Sahary, a dokonce do Gazy; to představuje vážnou hrozbu pro region, svět, a obzvláště pro bezpečnost Spojených států.

Libyjci a jejich vysocí představitelé jsou oddaní výkonu moci prostřednictvím přímé demokracie, ve které jsou vybráni vysocí představitelé, kteří poskytují libyjské vládě správu a starají se o vlastní záležitosti. Tato snaha začala Libyjským národním kongresem v lednu 2011. Dále vítáme možnost vytvoření výboru pro zjištění fakt amerického kongresu, který si bude zajišťovat a dodržovat skutečnou demokratickou upřímnost všech libyjských mužů a žen a vedení naší země, jakož i vyšetřovat tvrzení o systematickém porušování práv v Libyi během této tragické občanské války.

Mnohá porušení a oznámená úmrtí civilistů jsou námi všemi Libyjci želena, ale v mnoha případech je o nich informováno nepravdivě – což je spíše důsledek přehánění reportérů mezinárodních médií, obzvláště Al Jazeera.

Spoléháme se na kongres Spojených států, že bude pokračovat ve vyšetřování vojenských aktivit NATO a jeho spojenců, aby se potvrdilo to, o čem věříme, že je jasným porušením rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1973, a dále to, že tyto aktivity měly za následek smrt více než 700 libyjských civilistů, zničení libyjské infrastruktury a spoušť v libyjské občanské společnosti. Taková neoprávněná intervence je nemístným a ilegálním zásahem do toho, co je v podstatě libyjská občanská válka.

Proto vyzýváme k příměří, financování humanitární pomoci a dodávek, aby se posílila a rozšířila dohoda mezi dvěma vnitřními stranami v Libyi, které vedou spor.

Jsme připraveni sednout si ke stolu s příslušnými vnitřními účastníky jednání vedenými Spojenými státy. Zastavme ničení a začněme s vyjednáváním, abychom pro Libyi nalezli mírové řešení.

Apeluji na vás, jako na velkou demokracii, abyste nám pomohli rozhodnout o své budoucnosti jako lidí. Naše země nesmí být opět kolonizována Evropany. Naše země již nesmí být opět rozdělena.

Pomozte nám dosáhnout našeho vlastního sebeurčení.

Mír s vámi!

Velitel Velké revoluce

Muammar al-Kaddáfí

http://www.voltairenet.org/Col-Muammar-Gaddafi-s-letter-to-U

Facebook komentáře

Nejčtenější