Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Když není po našem...

Libyjský maršál Haftár pochoduje na Tripolis. Pokud si dobře pamtuju, má někde schovaného Kaddáfího syna, zřejmě proto, aby ho pak ve správné chvíli vytáhl před reflektory a vyhlásil velké pokračování toho, co tu bylo. Haftárova samovláda má svoji centrální banku, svůj parlament, hodně moc zbraní, podporu zemí okolo i podporu Ruska. 

  • kdyz-neni-po-nasem2
  • kdyz-neni-po-nasem2
  • kdyz-neni-po-nasem2
  • kdyz-neni-po-nasem2

 

Kromě toho má pod kontrolou většinu Libyjského území, především pak ty ropné části.

Včera už přicházely střípky zpráv, jak se bojuje na okraji Tripolisu, zřejmě si ten Haftár spolu s ruskými poradci dobře naplánoval ofenzívu a teď postupuje jako po másle. Všímáte si, jak v Sýrii všechna média věděla přesně, co se děje, jak se kde kupí síly, kam se bude útočit a jak hrozná válka to je, ale v tomto případě přišla ta ofenzíva jako blesk z čistého nebe? Inu CNN ani BBC nemají v Libyi žádné novináře... ani v těch údajně spřátelených částech, protože ti uznaní evropští přátelé jsou ti nejhorší islamisté se vším svým folklórem řezaných hlav. Tam se ani otrlému válečnému zpravodaji nechce. 

Haftár si k sobě žádné nepouští  a tak se o celé věci začíná mluvit ve chvíli, kdy už se s tím nedá nic dělat. Žádná americká letadlová loď v dohledu, kdo ví, kolik protiletadlových systémů ten Haftár dostal od Putina a tak pochybuji, že by se jakýkoliv francouzský Mirage chtěl jen přiblížit k bojišti. 

Dokonce se zdá, že ten Haftár postupuje tak rychle, že většina novinářů ještě ani nedostala noty, jak informovat chudinku veřejnost. OSN zkouší dojednávat jakési humanitární příměří, ale jen prý na dvě hodiny. Mluví se o jakémsi dialogu a národním usmíření a Haftár se na něm má podílet, takže bych řekl, že všechno podstatné už se odehrálo. 

Z terénu máme minimum zpráv, vůbec netušíme, nakolik je už vojensky rozhodnuto, ale podle toho, co přichází z našeho přátelského a demokratického západu, vlastně už je to jen pachuť, že v Libyi není po našem a nedá se s tím nic dělat. Uznaná vláda nic nemá a za evropské prachy platí islamistické milice, aby za ni bojovaly. Haftár má zřejmě situaci pod kontrolou a kromě toho je asi i dobrý voják a čím méně psal tweety na fejsbůk, tím více pracoval v pozadí a zajišťoval si podporu na všech stranách... kromě Západu. 

Skoro bych si troufal tvrdit, že po několika týdnech mediálního řevu nad tím, jak nám to zase nevyšlo po demokraticku a po našem, se potichu začne s Haftárem mluvit, ale už bude stejně pozdě, Rusko a Čína budou mít náskok. Jsem vážně zvědavý, jak dlouho ještě bude tady v Evropě obyvatelstvu docházet, jací blbci jim vládnou...

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/kdyz-neni-po-nasem

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře