Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

NATO: Gigantický radioelektronický „pytel“ v Sýrii nám znemožňuje létat

Radary NATO jsou oslepené, činnost elektronických systémů navádění je narušená a navíc je nainstalováno rušení satelitního příjmu v „pytli“ o rozměru 600 km se střediskem na ruské základně v syrské Lázikíji, píše Daily OSNet s odvoláním na generála NATO.

  • nato-giganticky-radioelektronicky-pytel-v-syrii-nam-znemoznuje-letat
Informuje se o tom, že Rusko nasazuje nový systém elektronických rušiček. Zároveň se systémem protiraketové obrany S-300 instalovaným na palubě ruského křižníku u břehů Lázikíje vytvářejí oba tyto systémy to, co vrchní velitel NATO, generál Philip Breedlove, popisuje jako „ruský pytel" v Sýrii, píše Daily OSNet.
 
 
Autor článku se snaží pochopit, jakou tajnou zbraň nasadili Rusové v Sýrii. Vyslovuje předpoklad, že daná technologie se podobá systému Richag, je ale zřejmě vybavena funkcemi mnohem většího rozsahu. S taktickou variantou tohoto systému seznámili novináře v Rusku už v dubnu roku 2015.Systém Richag byl smontován na bázi vrtulníku Mi-8MT. Má se za to, že v současné době neexistuje žádný způsob, který by ho dokázal potlačit. Jeho elektronické působení je určeno k oslepování radarů, sonarů a dalších systémů odhalování, má chránit letadla, vrtulníky, bezpilotní létající přístroje, pozemní a námořní síly a další obranné systémy v rozsahu několika stovek kilometrů.
 
Může být instalován na bloky jakéhokoli druhu ozbrojených sil, včetně vrtulníků a letadel, a také na prostředky pozemních a lodních sil. Podle mínění generála Breedlova „nám Rusové uzavřeli kromě Pobaltí a Černého moře i přístup do Středomoří".Političtí a vojenští komentátoři zdůrazňují, že v poslední době se neozývá kritika na adresu velvyslance Ruska v OSN Vitalije Čurkina, kterou ho častovala jeho americká kolegyně. Změnil se i tón a obsah výroků Johna Kerryho o Sýrii a Ukrajině. Nikdo už nepožaduje okamžitý odchod Bašára Asada, už ale mohou pokárat Porošenkův režim za porušování Minských dohod. Rusko dává klidnou a adekvátní odpověď na urážky, kterým bylo vystaveno. Americká média teď sama připomněla Obamovi, co říkal o „na cucky rozervané ekonomice" a o Rusku jako o „regionální mocnosti".


Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151111/1642857/gigantsky-radioelektonicky-pytel-syrie-letat.html#ixzz3rMhcrTEl

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 fr.oplustil@seznam.cz 2015-11-13 13:44
Rusové tak ukázali, na jaké argumenty US huni slyší. Ti mají totiž respekt jen k silnému soupeři, přičemž některým z nich i při pohledu na něj hrkne i do gatí, viz případ křižníku Donald Cook oslepený systémem Chibiny.
S ostatními si leda tak vytřou zadek. Jejich heslem je právo neprávo, se lží a demagogií nejdál dojdeš.
A tak dopadl Saddam Husajn i Kaddáfí a stejně tak měl i ten Assad.
Jenže, v Sýrii je ten (REB) "pytel" aj. A to Rusko s jeho silami sahajícími ode dna oceánu až do kosmu není ani Irákem ani Lýbií ...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře