Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kyjevský výkřik v nouzi : "Rusové útočí ze 48 směrů - nemáme munici" Ruská armáda okupuje jeden region za druhým

29.03.2024

Rusové zahajují generální útok ze 48 směrů, oznámil ukrajinský, generální štáb, a to ve stejnou chvíli, kdy ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznává, že jeho síly již nemají dostatek munice a zoufale žádá USA o pomoc.

Ruské útoky probíhají u Terni, v Doněcku, u Bilokhorivky, v Luhansku, v Chasiv Yaru, u Novii Klisiivky, Andryivky, Semenivky, Chorhiivky, Novomihailovky, Rabotina, na Záporoží, u Verbovo a severně od Prjutne na jižním břehu Dněpru.

  • kyjevsky-vykrik-v-nouzi-rusove-utoci-ze-48-smeru-nemame-munici-ruska-armada-okupuje-jeden-region-za-druhym
Ruská armáda obsazuje jednu oblast za druhou, do jejich rukou se denně dostávají desítky osad.

Obsazování osad je pracný a dlouhý proces, protože jde o malé, dobře vybavené a opevněné body.

Jejich malá rozloha umožňuje jejich důkladné opevnění, a to na rozdíl od velkého města, které je možno jen velmi obtížné celé opevnit a ještě obtížnější pak  kontrolovat jeho rusky mluvící obyvatelstvo, jako je tomu v Oděse, kde působí partyzánské oddíly a způsobují ukrajinským silám vážné škody.

Ukrajinci ze tří velkých měst s více než milionem obyvatel, která budou přímo ohrožena ruskými silami, tedy Oděsy, Záporoží a Charkova, budují opevnění, aby zachránili první dvě města.

Děje se tak z toho důvodu, že velká většina obyvatel Charkova sympatizuje s Rusy. Charkov se nachází v blízkosti ruského území, Ukrajinci si navíc uvědomují, že obsazení Oděsy a Záporoží by v podstatě svrhlo ukrajinský stát.

Dobytím Oděsy by měl Kyjev, a s ním i celé NATO,  zablokován jakýkoli přístup k Černému moři. Pokud jde o Podněstří, to by se sjednotilo s Ruskou federací.

Pokud jde o Záporoží, je to město, ležící téměř uprostřed Ukrajiny, a jeho dobytím Rusy by byl bezprostředně ohrožen i samotný Kyjev.

V realitě by tak ztráta Oděsy a Záporoží znamenala pro Ukrajinu její kapitulaci.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 ViktorV 2024-03-31 14:41
Úplně mě to připomnělo tu epizodku z hrátek s čertem, jak čert on Vinklář volá arciďábla pana Ráže, ať rychle zakročí než se stane neštěstí.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře