Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kyjev proti Donbasu: rozhodne tribunál

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Proti domobraně v Doněcku použily kyjevské úřady fosforové bomby a reaktivní dělostřelectvo. To by pro Porošenka a spol. stačilo, aby se ocitli na lavici obžalovaných v Haagu. Evropa ale prozatím zachovává mlčení.

 

 

 
 
  • kyjev-proti-donbasu-rozhodne-tribunal

To, že Kyjev použil reaktivní raketomety a fosforové bomby, které OSN zařadila do kategorie zbraní hromadného ničení, proti obyvatelům a domobrancům Doněcké lidové republiky, bylo podloženo spoustou důkazů. Svědčí o tom i výpovědi očitých svědků, kterým se podařilo dostat z pásma konfliktu, i četné videozáznamy z místa bojů. Proč vlastně kyjevské úřady použily munici, kvůli které jim hrozí, že budou pohnáni před mezinárodní vojenský tribunál? Mínění ruského experta Bogdana Bezpalka:

-Fosforové bomby, těžké dělostřelectvo, použití raketometů Grad a minometů Tulipán proti vlastnímu obyvatelstvu, to všechno je pokusem vyprovokovat Rusko k vojenskému zásahu. V dané situaci je jak nápor uprchlíků, tak i přílišná krutost vůči obyvatelům Donbasu pokusem vyvolat silnou odvetnou reakci Ruska.

Západ, především pak USA, se snaží přimět Rusko k použití síly proti ukrajinské armádě, domnívají se experti. Podle mínění vojenského experta Valerije Pjakina dnes potřebuje ohnisko napětí na Ukrajině Washington k tomu, aby mohl řídit situaci v Evropě:

Jsme svědky tvrdé konfrontace mezi Evropou a Spojenými státy. Pro USA je důležité, aby mohly dál kontrolovat Ukrajinu. Díky ní kontrolují USA Evropu a všechny své politické a ekonomické přehmaty pak přenášejí na Evropu.

USA ale utrpěly fiasko. Politicko-diplomatická strategie Moskvy, jejímž hlavním rysem je zdrženlivost v přijímání rozhodnutí a vytváření důkazové základny, překazila plány amerických politických technologů na Ukrajině, je přesvědčen Bogdan Bezpalko:

-I přes to, že Kyjev kryjí západní partneři, přes to, že se naprosto nepostižitelným způsobem podařilo zablokovat rezoluci odsuzující útok na ruské velvyslanectví, dlouho taková situace trvat nemůže. Moskva si zvolila správnou taktiku shromažďování informací o válečných zločinech kyjevské junty a informační válce. Až budou všechny tyto informace zveřejněny a světové společenství s nimi bude obeznámeno, pak většina lidí podpoří postoj Ruska, nikoli ukrajinského vedení.

Jak se domnívají experti, po nějakém čase už nebudou ukrajinské vedoucí činitele jejich kurátoři potřebovat a odhodí je do šrotu. A jedním ze způsobů takového „šrotování“ se může stát právě mezinárodní tribunál.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2014_06_24/Kyjev-proti-Donbasu-rozhodne-tribunal-3775/

Facebook komentáře