Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Každý 3. voják v Charkovské ofenzivě ozbrojených sil Ukrajiny byl občanem členské země NATO

HAL TURNER 

14. ZÁŘÍ 2022

Ofenzivní operace Ozbrojených sil Ukrajiny (a NATO) v Charkovské oblasti naplánovalo americké vojenské velení. Do ofenzivy z minulého týdne bylo zapojeno asi 200 jednotek těžké vojenské techniky a až 9000 vojáků.

Forenzní zkoumání mrtvých těl z ofenzívy odhalilo, že každý třetí voják operující pod ukrajinskou vlajkou byl z NATO.

Tyto byly 4-5krát početnější než jednotky DPR, LPR a Ruska, které bránily své pozici v regionu.

  • kazdy-3-vojak-v-charkovske-ofenzive-ozbrojenych-sil-ukrajiny-byl-obcanem-zeme-nato
 

Hlavním cílem ukrajinské ofenzívy byl útok z boku, obklíčení a následné zničení ruského uskupení v oblasti Balakleje, Kupjansku a Izjumu.

Ruské velení předpovídalo ofenzívu velkých sil Ukrajiny a NATO tímto směrem. Bylo si vědomo toho, že bude nesmírně obtížné zastavit ukrajinskou ofenzívu se silami, které tam Rusko má. Bylo také prakticky nemožné přesunout dostatečné posily včas, aniž by došlo k oslabení ostatních oblastí na jiných frontových liniích. Po vyhodnocení rizik se ruská armáda rozhodla opustit slabě opevněné pozice a stáhnout jednotky do nových linií a narovnat komunikační linky.

Před zahájením ukrajinské ofenzívy byly z ohrožených osad evakuováni civilisté, kteří souhlasili s přesunem na území Ruské federace.

Od 6. září do 11. září ruské jednotky organizovaně ustupovaly pod krytím speciálně organizovaných jednotek. Ruská armáda pomocí taktiky mobilní obrany zničila plán Kyjeva a NATO na obklíčení ruské skupiny.

Zároveň se ruská armáda dopustila zjevných chyb. Prostor před předsunutými pozicemi nebyl zaminován. Jednotky v předních liniích de facto netvořily více než 30 procent vyjmenovaného vojenského personálu. Vojáci nebyli řádně vybaveni protitankovými zbraněmi. Došlo také k selháním průzkumu v první linii. V důsledku toho bylo dělostřelecké krytí stažení v prvních dnech ukrajinské ofenzívy neúčinné.

Ruské jednotky byly s minimálními ztrátami staženy do nových pozic podél východního břehu řeky Oskol. Obě strany mezitím potvrzují, že ukrajinské jednotky a jednotky NATO utrpěly značné ztráty na živé síle.

Očekává se, že během několika dní bude oficiální hodnocení ruského ministerstva obrany veřejně uznáno, že ozbrojený konflikt na východní Ukrajině definitivně přerostl ve válečný stav mezi Ruskem a NATO s nepředvídatelnými výsledky pro všechny strany konfliktu.

Toto hodnocení je důležité, protože ukrajinská/NATO strana je první, zatím na neoficiální úrovni, která se účastní přímé války NATO proti Rusku, přesto Rusko nadále operuje s pojmem „zvláštní vojenská operace“.

Vzhledem k nové realitě, že se jedná o skutečnou válku mezi NATO a Ruskem, vojenští analytici v ruské armádě navrhují, že bude účelné co nejvíce omezovat a komplikovat poskytování a zásobování ozbrojených sil Ukrajiny. Svým ruským šéfům sdělili, že musí být zničeny všechny trasy pro dodávky zbraní a materiálně-technických prostředků, mosty, železnice a dálnice, místa soustředění vojsk a vojenské techniky.

Klíčem k ruské vojenské analýze je posouzení, že železniční síť Ukrajiny musí být zcela deelektrifikována bez možností obnovy .

V rámci ruského ministerstva obrany je všeobecně známo, že žádný další útočný pokus NATO by neměl být pro ruskou armádu nepříjemným překvapením. COVER INTEL uvádí, že Rusko musí vytvořit mobilní zálohy pozemních sil a dělostřelectva, stejně jako letectví, aby bylo možné okamžitě reagovat na vznikající hrozby.

COVERT INTEL také doporučuje, že počet ruských vojáků by měl být v souladu s novými hrozbami, které se objevily.

Zdroj: https://halturnerradioshow-com.translate.goog/index.php/en/news-page/world/every-3rd-soldier-in-the-kharkiv-offensive-of-the-armed-forces-of-ukraine-is-a-citizen-of-a-nato-country?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 disident 2022-09-16 00:06
Rusko musí přidat a nehledět na škody, které způsobí Ukrajině. Pokud Ukrajinu nedobyde celou, válka bude nekonečná.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře