Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bosna a Hercegovina: Poslanec sekal hlavy Srbům!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Plných šest let trvalo Státnímu zastupitelství BaH uzavřít vyšetřování brutálních vražd srbských vojáků a civilistů v oblasti Tešnja (Bosna a Hercegovina) za odpovědného označilo Státní zastupitelství (prokuratura) tehdejšího velitele bezpečnosti v oblasti, Šemsudina Mehmetoviće, dnešního poslance parlamentu Bosny a Hercegoviny v Sarajevu. Pan poslanec se ke zveřejnění zprávy 25. 10. 2011 vyjádřil v tom smyslu, že se jedná o nepřátelskou a nečestnou akci vůči jeho osobě s tím, že se mu nedá nic dokázat.

Poslancovo jméno je na předním místě seznamu devíti osob odpovědných za válečné zločiny v oblasti Tešnja a Teslić spáchané v době válečného konfliktu v Bosně. Společně s Mustafou Cerovcem je zodpovědný za vraždy srbských vojáků;  příslušníků Armády Republiky Srbsko (VRS)  v BaH , kteří byli přepadeni a zavražděni – useknutím hlavy při dopravě potravin na pozice své armády na Crni vrh mezi vesnicemi  Tešnja a Teslić  Zavražděni byli Blagoje Blagović, Nenad Petković a Branislav Đurić.

Okresní státní zastupitelství v Doboji v roce 2005 na základě žádosti místních orgánů bezpečnosti zahájilo vyšetřování osob odpovědných za vraždy vojáků a civilistů v oblasti Tešnja v době občanské války (1992-1995). Okresní zastupitelství v Doboji veškerý materiál předalo k dalšímu projednání a došetření hlavnímu státnímu zastupitelství v Sarajevu. V předané dokumentaci jsou i jména žoldnéřů ze Saudské Arábie, Súdánu, Palestiny, Bahrajnu a Egypta členů operativní skupiny „Jug-7“ armády Bosny a zároveň paravojenské jednotky „ EL Mudžak“. Její základní tábor, přijímací a školící, středisko bylo v osadě Jablanica – opština Tešnja. Useknuté hlavy srbských vojáků byly vystaveny na bráně tohoto tábora, ale také na věži u islámské školy v Tešnji. (dle svědectví Zorana Filipoviće)

O brutální a i rituální vraždě těchto srbských vojáků na Crnom vrhu byl soudní tribunál v Haagu a světová veřejnost informována před 13. lety. Od roku 2005 jsou známí podezřelí a viníci ale dodnes není vynesen spravedlivý rozsudek.

překlad : <fp>

Pramen : 26.10.2011 – večernje novosti

http://www.vesti-online.com/vesti/Ex-YU/174411/BiH-poslanik-sekao-glav/print

Facebook komentáře