Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

A máme to potvrzeno!

The New York Times zveřejnily mírové dohody, jež byly sjednány a parafovány zástupci ukrajinské a ruské delegace v období od konce února do poloviny dubna 2022.

Obě strany se dohodly o ukončení vojenského konfliktu za podmínek, že Krym zůstane ruský (byť Ukrajinou nebude jeho přičlenění k Ruské federaci oficiálně uznáno), obě země uznají existenci samostatné Doněcké a Luhaňské republiky, a že Ukrajina přijme status neutrality, tj. nevstoupí do NATO - nicméně bude moci jednat o vstupu do EU.

  • a-mame-to-potvrzeno

Jediným ne zcela vyjasněným bodem zůstávaly garance pro případ napadení Ukrajiny, ale i zde byly strany blízko dohody. Západní média, včetně ulhaného Alexe Švamberka ze Seznamu, píší, že problém tkvěl v tom, že Ukrajina nechtěla, aby jedním z garantů bylo Rusko, ve skutečnosti však šlo o to, že tyto garance odmítly poskytnout západní velmoci, které ústy Borise Johnsona Zelenskemu sdělily, že s Ruskem nic podepisovat nebudou a že Ukrajinu plně vojensky i finančně podpoří až do finálního vítězství nad jadernou velmocí.

Takže abychom si to shrnuli:

1) Západní média, včetně těch našich nám dva roky tvrdila, že žádná dohoda nikdy neexistovala

2) v posledních měsících přišli tito pisálci s tím, že tedy dohoda nějaká byla, ale nebyla nijak konkrétní a že jednání ukončilo objevení masakru v Buče (dle dokumentů New York Times je však zcela zřejmé, že jednání pokračovala i po objevení mrtvých těl v Buče - tudíž nám pokrokoví žurnalisté lhali znovu)

3) po zveřejnění článku na NYT upravili svoji verzi pravdy potřetí - tedy, že dohoda byla, že byla zcela konkrétní a že Ukrajina od ní odstoupila kvůli tomuto spornému bodu. Což je jen další varianta lži, kterou se nám snaží naservírovat.

Skutečnost je prostá - dohoda byla, Rusové i Ukrajinci ji chtěli a už dva roky jsme mohli mít v Evropě znovu mír. K podepsání dohody nedošlo na základě tlaku Západu, jenž prostřednictvím svého emisara Borise Johnsona donutil Ukrajinu od jednacího stolu odejít, a hodil ji tak pod kola válečné mašinerie. A s ním potenciálně i celou Evropu.

Statisíce lidí nemuseli zemřít, Ukrajina nemusela být napůl zničená a napůl rozprodaná a neměla by problém udržet Záporožskou a Chersonskou oblast, které nyní Rusko v novém návrhu mírové dohody nárokuje.

Místo toho tečou po Donbasu hektolitry zbytečně prolité krve, my všichni jsme ze svých peněz zaplatili desítky miliard za zbraně, náboje a granáty, které nepřinesly ani sebemenší posun k míru a aby toho nebylo málo, tak NATO aktivuje jaderné zbraně, Dánsko vyzývá své občany, aby si nakoupili zásoby jídla, pití a jodových tablet a srbský prezident Vučič varuje před tím, že tady do 3-4 měsíců realisticky může vypuknout konflikt celoevropských rozměrů.

To vše jen proto, že v dubnu 2022 si mocní muži Západu přáli ve válce pokračovat. A při prosazování svých mocenských a finančních zájmů neváhali Ukrajinu obětovat a znemožnit jí dosažení míru.

Tihle lidé teď mají dvě možnosti - buď uznat porážku a dohodnout mír za ještě horších podmínek, než byly na stole před dvěma lety, nebo hnát konflikt až do naprostého kataklyzmatu a obětovat po Ukrajině i celou střední a východní Evropu.

Jak myslíte, že se rozhodnou?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 dusan janto 2024-06-25 15:01
Toho strapateho blazna z UK treba poslat na frontovu liniu nech si to uzije blbecek ....
Citovat
#1 Karel Surový 2024-06-20 14:06
Můžeme hádat, kterou ze dvou možností si mocní světa vyberou (?)
Můj typ je druhá možnost: hnát konflikt až do naprostého kataklyzmatu a obětovat po Ukrajině i celou střední a východní Evropu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře