Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pravda o muži jménem Alexej Navalnyj, údajném „Putinově nepříteli”

Ve zkratce...

Byl Alexej Navalnyj skutečně hlavním Putinovým protivníkem? Byl otráven ruskou vládou, která ho pak ve vězení zabila? Byl vůbec v Rusku populární? Tak na to všechno je odpověď „ne”, a my vám ukážeme, co vám Západ neřekne, zatímco oplakává svého oblíbeného mediálního miláčka.

  • pravda-o-muzi-jmenem-alexej-navalnyj-udajnem-putinove-nepriteli

Přepis videa:

Američtí politici a média oplakávají smrt rasisty a xenofoba Alexeje Navalného jako hrdinu a oběť Vladimira Putina a jeho režimu. Dělají to proto, aby vám prodali válku s Ruskem. Pokud se však podíváte na to, kdo tento muž skutečně je a jak málo víme o tom, co se mu stalo, nepřijmete to jako důvod k jakékoli válce. Alexej Navalnyj dnes zemřel ve vězení poté, co údajně utrpěl krevní sraženinu. Federální vězeňská služba Ruska oznámila, že se mu udělalo špatně po vycházce.

Ztratil vědomí a zdravotnický personál se ho sice pokusil resuscitovat, ale nepodařilo se mu to. Prezident Biden využil příležitosti k živé tiskové konferenci ve vzácné formě. Všichni politici se ozývají s rozhořčením, že to ukazuje, že Putin je šílenec a Rusko je zlo. Západ tvrdí, že to byl politický vězeň. Že ho otrávili Rusové. Že byl Putinovou největší hrozbou. Nic z toho není pravda. Řeknu vám, co víme o Alexeji Navalném, než se stal miláčkem médií, protože bylo snadné ho použít jako úder na Rusko a Putina. Zaprvé, byl to opravdu hrdina hodný obhajoby? Za druhé, byl otráven konkrétně ruskou vládou? Za třetí: byl uvězněn neprávem? A za čtvrté: byl skutečně hlavním Putinovým protivníkem?

Hodně z toho pochází z knihy Jacquese Bauda: Případ Navalnyj – spiknutí ve službách zahraniční politiky. Je to skvělá kniha. Doporučuji, abyste si ji přečetli sami. Ale začněme první otázkou. Byl to hrdina? I Západ ví, že nebyl. Tady je článek na Salon.com z roku 2017, který ho za žádného pokrokového hrdinu neoznačuje. V podstatě byl podle nich ruskou obdobou bílého nacionalisty, nenáviděl imigranty. Nazývali ho ruským Trumpem. Říkali, že liberálové… kdyby studovali, což nedělají… by ho nenáviděli ještě víc než Steve Bannona. Říkají, že je proti imigrantům, zejména pokud jde o nově příchozí ze střední Asie. Lidé, kteří ho podporují, říkají, že Putin je zodpovědný za zničení Ruska, protože dovolil imigraci.

Hrál roli v pochodech skinheadů, má sympatie dalších extremistů. Líbí se mi tento tweet: Vždycky je pro západní lidi smůla, když se poprvé dozvědí o Navalného proti-imigrantské xenofobii a jeho roli v moskevských pochodech skinheadů. Ví o tom Západ? Zajímá je to? Je všechna tato chvála ekvivalentem hostování nacisty v kanadském parlamentu? Tak se rozhodněte. Jedná se samozřejmě o chráněná přesvědčení. Pokud chcete být rasista, směle do toho, ale měli byste alespoň vědět, kdy podporujete rasistu. Víte to, když podporujete Navalného?

Otázka číslo dvě, byl otráven ruskou vládou za to, že byl v opozici vůči Vladimiru Putinovi? No, k údajné otravě došlo během letu z Tomsku do Moskvy. Jeho okolí nejprve tvrdilo, že se to stalo čajem, ale ten čaj mu přinesli jeho vlastní kolegové. Další podivná historka byla o spodním prádle. Když to později nikdo nemohl potvrdit, říkalo se, že to bylo z lahví s vodou z hotelu. Říkali, že tyto láhve odvezli do Německa na analýzu, ale bezpečnostní záběry z letiště ukazují, že zavazadla byla kontrolována. Nikdy tam žádné lahve nebyly a německá vláda nikdy neřekla, že by nějaké lahve prohlédla. Jeho vlastní kolegové později historku o lahvích s vodou odvolali.

A teď k té otravě. Tvrdí, že to byl Novičok, což v ruštině znamená „malý”. Kupodivu se objevují zprávy, že Novičok je bojová otravná látka, která zůstala ve stádiu pokusů a Sovětský svaz ani Rusko ji vlastně nikdy nepřijaly. Poznamenali, že jeho vysoká toxicita ztěžuje manipulaci na bojišti, což znamená, že kdyby se jím pokusili otrávit lidi, sami by se zranili. Proto od něj Sověti upustili a zařízení pak byla v roce 1987 přestavěna na výrobu chemikálií pro civilní použití.

Dobře, ale hádejte, kdo má Novičok? A hádejte, kde je uložen? Podle zdrojů se Novičok nacházel v několika zemích NATO včetně Německa, Spojených států, Velké Británie, Československa a Švédska, a byl používán pro účely výzkumu a vývoje protilátek. USA již v devadesátých letech podaly téměř 140 patentů na chemické zbraně tohoto typu a již v roce 1998 americká laboratoř pro chemické zbraně v Edgewoodu syntetizovala Novičok.

A podle tohoto bývalého ředitele FSB existovaly na Ukrajině malé zásoby Novičoku. Dobře, ale předpokládejme, že se někomu v Rusku skutečně dostal do rukou Novičok a použil ho k otrávení Alexeje Navalného. No, tohle je známý organofosforový toxin, což znamená, že narušuje fungování svalů, a je to nevratné. V podstatě zatuhnute a pak to nemůžete zvrátit. Pokud lékaři mají podezření, že se tím někdo otrávil, musí nosit plnou ochrannou výstroj a masky. To je legrační, protože nikdo, kdo kdy Navalného ošetřoval, v té výstroji nebyl, ani v letadle, ani v nemocnici, ani v sanitce. To je divné. Proč?

Když byl později letecky převezen na léčení do Německa, německá vláda později řekla: proč bychom vystavili naše lidi riziku, kdyby byl vystaven Novičoku? A byli z toho rozrušeni. Proč tedy jel do Německa? Je to divné, protože když si dáte tu práci, abyste ho otrávili, pokud jste ruská vláda, proč ho tedy necháváte odjet do Německa? Proč někoho otrávíte a pak ho necháte odjet?

Tady je důvod, protože tato skupina nevládních organizací požadovala, aby byl ošetřen v Berlíně, objednali letadlo a to letadlo odletělo o den později. Pozdě odpoledne byl tedy u jeho lůžka v Rusku nejméně jeden německý lékař, zatímco se zařizoval jeho převoz. Po osobní intervenci Vladimira Putina daly ruské úřady večer 21. souhlas k tomu, aby se léčil v Německu. Proč by to Putin dělal?

Proč někoho otrávíte a pak řeknete: Dobře, porušíme pravidla a necháme ho odjet do Německa. Proč to dělat? To je divné, ne? Zvlášť když uvážíme, že byl v podmínce, která mu zakazovala opustit ruské území, ale Putin to povolil. Nikdo v tom letadle neměl na sobě žádné ochranné pomůcky. Navzdory jakémukoli podezření na otravu Novičokem, na kterou vlastně lékaři v Rusku nikdy neměli podezření, jen se snažili zjistit, co mu je. Teprve když se dostal do Německa, začali mluvit o otravě Novičokem.

Když byl v Německu, staly se tyto zprávy přísně tajnými. Když si je projdete, různé zprávy nemocnice Charité, která je v Německu, organizace OPCW Německa, Švédska nebo Francie, všechny založené na krevních vzorcích, žádná z nich nepotvrzuje způsob otravy, ani se nezmiňuje o lahvích nebo spodním prádle. A to se později potvrdilo i v německém parlamentu. Analýzy provedené všemi těmito západními laboratořemi zůstávají tajné a nebyly zveřejněny ani sděleny Rusku, přestože o to požádalo. Nemocnice v Německu sice vydala tiskovou zprávu, že analýza ukázala na intoxikaci nějakou látkou, ale neřekla, jakou. Později uvedla švédská analýza tohle: „V krvi pacienta byla potvrzena přítomnost XXXX”, to slovo je redigováno.

No, to je divné, když tak moc chtějí, abychom si mysleli, že je to Novičok, a ví, co to bylo, proč to před námi utajují, když se nám tak usilovně snaží říct, že byl otráven Novičokem? Za zmínku stojí i tato poznámka o tom, jak švédská vláda plní příkazy vlády USA, jejich plátců, ohledně Juliana Assangeho. Později lékařský časopis Lancet zveřejnil tento článek, který měl krevní testy Navalného. Oni také dospěli k závěru, že to byl Novičok.

Ale také zveřejnili jeho krevní obraz, a ten ukázal následující, pokud si to přečtete, poznáte, že krevní obraz Navalného měl následující: Albumin, což naznačuje problém s játry, vysoké hodnoty LDH, což naznačuje metabolickou poruchu často pozorovanou u rakovinných nádorů. Hodnoty amylázy a lipázy naznačují zánět slinivky břišní, o kterém se o něm mluvilo v minulosti. Tyto další hodnoty naznačují bakteriální infekci. Další lék často používaný k léčbě Parkinsonovy choroby. Měl Parkinsonovu chorobu?

Lithium používané k léčbě bipolární poruchy a deprese. A tyto tyto další věci byly přítomny, což nám ukazuje, že muž, který tento týden zemřel v ruském vězení, nebyl jinak zdravý člověk, a to ani před touto údajnou otravou. Dozvíme se někdy, zda byl skutečně otráven? Jestli to byla skutečně ruská vláda, co tam bylo, kdo to tam dal? Máme tak málo důkazů… ale západní tisk se chytnul příběhu, že on byl naprosto otráven tou nervově paralytickou látkou.

Co víme, je, že se uzdravil zhruba v rozmezí jednoho měsíce. Koncem září ho propustili a v říjnu už byl podle lékařů v pořádku. Tím se dostáváme k naší třetí otázce, protože se později dostal do vězení v Rusku, byl uvězněn neprávem? No, Navalnyj byl obviněn z korupce. A vždycky dostal pouze podmíněný trest za stejnou věc, za kterou jiní lidé dostávají vězení. O tom, že dostal mírný trest za to obvinění z korupce a pak porušil kauci, se v západním tisku nikdy nepsalo.

Tady se píše: Navzdory tomu, že už to pravidlo porušil šestkrát v roce 2020, před tou údajnou otravou. Dvakrát v lednu, jednou v únoru, v březnu, v červenci a srpnu. Ale ruské úřady k němu byly shovívavé. Takže nejenom, že měl mírný trest za toto obvinění, ale bylo mu umožněno, aby dál ty podmínky podmíněného trestu nedodržoval. Několikrát je porušil, ne proto, že by ležel v nemocnici v Německu. To nebyl důvod, proč ji pak porušil znovu. Byl propuštěn z nemocnice, ignoroval své podmínečné propuštění, aby mohl jet na turné po Evropě a odjet na dovolenou.

Podívejme se na jeho program. Nejprve jeho… chci upozornit, protože tato kniha je přeložena z francouzštiny, někdy se říká ji, když máme na mysli ho – Navalného. Povinnost hlásit se mu byla ruskými úřady pozastavena v době, kdy byl v nemocnici. Na druhou stranu zpráva lékařů v nemocnici říká, že v říjnu byl v podstatě hotov se svými příznaky. Po opuštění nemocnice měl opět zvláštní povolení k odchodu. A pak se měl vrátit, protože byl v podmínce.

Neudělal to, jel do Basileje, poskytl rozhovor německým médiím. Pak odjel do jižního Německa a strávil tam několik dní, aby se dostal zpátky do formy. Pak se v listopadu vydal na telekonferenci k evropským poslancům, kde požadoval sankce proti Rusku. Později pak odletěl na Kanárské ostrovy na dovolenou u moře, kterou se rozhodl nečekaně absolvovat navzdory radám svých bodyguardů. Poté se až do ledna účastnil svého filmu, než 17. ledna odletěl do Ruska. Vše nasvědčuje tomu, že by se Navalnyj mohl vrátit do Ruska, aby splnil své závazky, a že si naše média hrála s fakty.

Vězeňské orgány mu 28. prosince poslaly varování, stejně jako jeho právníkům a tiskovému mluvčímu, ale on ho ignoroval. Proto ruské vězeňské orgány těžko mohly ignorovat tento nový vysoce medializovaný přestupek, takže neustále porušuje své propuštění na kauci. A podniká mediální turné, jezdí na luxusní dovolené a v podstatě se tím chlubí. Tady se píše, že v tuhle chvíli už to prostě nemohli ignorovat a zrušili mu podmíněný trest. Píše se tu: pravděpodobně doufal, že opět využije milosti úřadů, ale s vysíláním svého filmu a výzvami po sankcích proti Rusku, to bylo z jeho strany asi naivní, prostě to přehnal.

A teď se do toho vložil Západ a říká, že Putin pronásleduje své nepřátele. Že Rusko pronásleduje opoziční politiky, zbytek znáte. Teď k poslední otázce, je to skutečně hlavní Putinův protivník? Není. Putinovým hlavním protivníkem je komunistická strana, nikoliv extremisté, kteří následují Navalného. Alexej Navalnyj byl ve skutečnosti v Rusku sotva populární, měl asi 3% politickou podporu. Většina lidí ho zná jen proto, že byl dobrý na Instagramu. Ale lidé mimo městská centra ho moc neznali.

Když se podíváte na tento průzkum, ukazuje, že po této údajné otravě klesá hodnocení jeho činnosti. To nejsou lidé, kteří by ho volili, to je jen dojem lidí z něj, protože jeho skutečná politická podpora se odhaduje asi na dvě až čtyři procenta. Ale po tvrzení, že byl otráven, ztratil procento. A ve skutečnosti mnozí uvádějí, že když Rusové vidí, že západní tisk někoho obhajuje, pojmou podezření, že ten člověk je loutka Západu.

A existuje mnoho důkazů o tom, že Alexej Navalnyj byl skutečně západní loutkou a byl podporován americkou vládou, nevládními organizacemi a CIA. K tomu je spousta důkazů. To si necháme na další video. Putinovým hlavním protivníkem je komunistická strana, rozhodně ne extremisté, kteří následovali Alexeje Navalného. A Putin sám řekl, že kdyby chtěl Alexeje Navalného otrávit, tak by se mu to povedlo. Řekl to v prosinci 2020. Řekl: proč bychom se tím vůbec zabývali?

Kdybych ho chtěl otrávit, byl by mrtvý. Znamená to tedy, že Vladimir Putin je na své nepřátele hodný? Znamená to, že Alexej Navalnyj to měl ve vězení snadné? Znamená to, že s ním bylo dobře zacházeno? To nevíme. Rozhodně bychom měli chtít odpovědi na tyto otázky. Ale odpovědi na tyto otázky nechci od žádného zdroje z NATO ani od žádného spojence NATO, ne po zprávách, které jsem vám ukázala o jeho údajné otravě a o tom, jak s těmi lékařskými zprávami hráli politiku. Takže bychom měli chtít odpověď. Komu však můžeme tuto odpověď věřit? Já nevím.

Dejte mi vědět, co si myslíte. Jaký je tedy závěr z této smrti? Je zřejmé, že každá smrt je tragická. Lidé, kteří milovali Alexeje Navalného, se s ním ve vězení nemohli rozloučit. Můj názor není, že je to dobrá věc. Jde mi o to, že Západ využil tento příběh a zmanipuloval vás, abyste si mysleli, že tento člověk je hrdina, aby vám prodal lež a válku s Ruskem. Můj názor na to je, že by rozhodně neměla být válka s Ruskem kvůli této osobě a tomuto příběhu a že byste měli odmítnout tyto mediální narativy. Dejte mi vědět, co si o tom myslíte. Moc vám děkuji za sledování této reportáže Redacted. A pokud máte nějaké připomínky, ráda si je vyslechnu.

Překlad: David Formánek

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Bálek Zdeněk 2024-02-20 10:00
K tématu: https://www.pokec24.cz/politika/tajemstvi-usmevu-julie/
Citovat
#1 Nováček 2024-02-20 08:32
Ještě by mě zajímalo jak to bylo s tím údajným tajným ruským agentem nebo policistou který se měl v telefonu podřeknout že ho skutečně otrávili.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře