Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Michal Klíma: Odmítnout hru na dezinformace

Co je to dohledová demokracie? "Myslím, že je třeba určité sebereflexe, která by měla proběhnout na obou stranách. Je třeba jednou pro vždy odmítnou ten koncept informací a dezinformací, ať tam či onam, aby jeden extrém nepřerostl v druhý extrém. Strach na jedné straně versus strach na druhé straně, protože se vzájemně posilují. Vytváří se zde pak spirála.

Hlavně je potřeba odmítnout jednu věc. Dnes po těch 30ti letech žijeme v jakési nové době ideologické a náboženské. Nastupuje jakási agresivní ideologie dobra a zla. Někdo si řekne, že my patříme mezi ty vyvolené, ale tady jsou ty zatracení, tady je ten správný názory, zde je věda a morálka, ale tady je nepřítel. Toto je ta správná demokracie, ale tohle jsou ztroskotanci. Toto je potřeba odmítnou. Měli bychom to nějak nazvat.

Celý proces vede k jakési křižácké demokracii, přiškrcené demokracii nebo dohledové demokracii. Vede to k tomu, že se posilují represivní a bezpečnostní složky státu. Je to snaha vnutit lidem jednostranný názor. Je jedno jestli je to na migraci, jestli je to na pandemii, ochranu menšin, ale je potřeba pojmenovat, že hrozí Mccarthismus," říká v rozhovoru politolog prof. PhDr. Michal Klíma, M.A, CSc.

  • michal-klima-odmitnout-hru-na-dezinformace

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Mária 2023-02-28 03:15
Myslím, že Mody to v Indii poriešil s Pákistanom veľmi rýchlo. ich totáĺne "nekonečné bláboly" ignoroval.

Posledné roky sa kde kdo snaží do sporov zavliecť "smetánku". Jeden príklad za všetky - https://imgur.com/a/dvVt1fL
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře