Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Západní propaganda

V souvislosti s východní a západní propagandou je třeba jednoznačně konstatovat několik důležitých faktů a autentických zkušeností - především skutečnost, že východní propaganda byla vždy realističtější a západní propaganda byla tradičně zcela absurdní, což platí i dnes.

Střízlivý přístup východní propagandy a nesmyslnost západní propagandy lze vidět na několika konkrétních příkladech. V době existence sovětského bloku, jehož součástí byla i naše vlast, tedy bloku socialistického, nás ve školách NIKDY neučili, že USA, Británie, Francie nebo Západní Německo jsou zaostalé státy, ale vždy se o nich mluvilo jako o vyspělých průmyslových zemích.

  • zapadni-propaganda

Naopak - když koncem 80. let navštívili naši odborníci USA, jejich hostitelé jim ochotně vysvětlili, jak se používá sprcha a splachuje záchod. Odborníci z USA, kteří navštívili Československo, byli zároveň šokováni, že máme asfaltové silnice, auta a zmíněné hygienické zařízení.

Pokračování nastíněné propagandistické praxe potvrdil před nedávnem průzkum prestižní zahraniční televizní stanice ve Washingtonu, který se respondentů ptal, co vědí o druhé světové válce. Mladý civilizovaně vyhlížející muž se zřejmě ocitl v nesnázích. Na doplňující otázku, kdo ji prohrál, odpověděl správně, i když neúplně - Německo. Mnohem těžší pro něj byla doplňující otázka, kdo ji vyhrál. Po krátkém zaváhání zmínil Spojené státy americké a po další pauze dodal Británii a JAPONSKO. Na dobročinný pokus televizního redaktora, který se ho zeptal, zda JAPONSKO skutečně vyhrálo druhou světovou válku, sebevědomě odpověděl, že určitě ano.

Vzhledem k třem desetiletím naší stále více západní propagandy v mezidobí si dovolím pro zajímavost připomenout, že k vítězství ve druhé světové válce nesporně nejvíce přispěla tehdejší SOVĚTSKÁ HVĚZDA, zatímco JAPONSKO prohrálo a bylo donuceno ke kapitulaci Američany vyzkoušením dvou atomových bomb na japonském civilním obyvatelstvu.

Přiznám se, že nemám vlastní znalosti o Severní Koreji, ale ve světle výše uvedených důsledků propagandistického šílenství mám vážné pochybnosti o pravdivosti mediálního klišé ve vztahu k této zemi. Koneckonců i Slovensko mělo až do konce roku 1998 v západních televizích obraz romských osad, který byl náhle a zázračně nahrazen velkolepými záběry rekonstruovaného historického jádra Bratislavy a dalších slovenských měst. Je to přirozené - vždyť k moci se dostala nová prozápadní koaliční vláda, která během chvilky zajistila komplexní rekonstrukci Slovenska.

Co přidat? Zmatená západní propaganda pokračuje a stále více připomíná parodii (tj. výsměch) žurnalistiky. Podle amerických zpravodajských služeb je ruský prezident duševně nemocný. Pak je podle britské špionáže mrtvý a velí mu jeho dvojník. Podle amerických špionů má brzy rakovinu. Mezitím je na prvním místě prohlášení ukrajinské emigrantky ve Velké Británii, že na fotografii ruského tanku je vidět ještě nevybalený kotel, který jim Rusové ukradli, a také spodní prádlo jejích dcer. A to vše šíří nejrenomovanější světové agentury, z nichž každou hloupost přebírají i naše mainstreamová média.

zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2022-06-19 13:24
Není divu, když reklama provází západní kulturu od dob Barnuma a Baileye a jeho cirkusáckých fikcí. K tomu připočtěme západní vzdělávací model "být nástrojem", nikoli "porozuměním preventivně řešit" ve světě východním. odtud plyne, kam patříme my, a to navzory zoufalé vzdělávací politice kolaborantů se zzápadní chazarskou mafií.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře