Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Roberts: Washington zničil důvěru mezi jadernými velmocemi

Ve snaze si zachovat roli světového hegemona postrkují americké úřady svět ke hrozbě jaderné války, soudí americký politolog a ekonom Paul Craig Roberts.

„Jak může ruská vláda důvěřovat Washingtonu, kdy porušuje slovo dané Georgem Bushem, „přivádí“ NATO do Východní Evropy a rozmísťuje vojenské základny na hranici s Ruskem?“, ptá se Roberts a dodává, že Washington zničil důvěru Ruska, kdy obvinil ho z ukrajinských událostí, za nimiž ve skutečnosti stojí USA.
  • roberts-washington-znicil-duveru-mezi-jadernymi-velmocemi
 

„V marné a neúspěšné snaze zachovat USA jako jedinou supervelmoc schopnou vnucovat světu svou vůli, neokonzervativci nerozvážně a neodpovědně vzkřísili hrozby jaderného Armagedonu“, tvrdí expert a uvaluje vinu za to na ideologii americké světové hegemonie, která žádá, aby bylo zabráněno vzniku nového soupeře na území bývalého SSSR nebo kde jinde.

Díky tomu, že angličtina je mezinárodním jazykem, a za pomoci západních masmédií měl Washington možnost kontrolovat informaci o ukrajinských událostech, obviňovat Vladimira Putina z krize a napomáhat vzniku napětí ve vztazích Evropy a Ruska.

„Zničení Washingtonem důvěry mezi jadernými velmocemi je zločinem století“, soudí politolog.

Podle jeho názoru, útok na Rusko začal poté, co ruští diplomaté vystoupili proti plánovanému vpádu USA do Sýrie a leteckým útokům na Írán.

Jak tvrdí Roberts, americká propaganda postrkuje svět k jaderné válce, a svět si musí uvědomit veškeré nebezpečí tohoto vývoje událostí.

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2015_02_27/Roberts-Washington-znicil-duveru-mezi-jadernymi-velmocemi-0304/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 damirr@volny.cz 2015-02-28 13:03
V NATO zase obsadil "křeslo" dominantní idiot" generál Breedlove. A hned začal "útočit proti Rusku. A takových idiotů Amerika "zplodila" velké množství.
Citovat
#2 damirr@volny.cz 2015-02-28 12:49
Největší válečný zločinec Netanjahu se celému světu staví jako ubožák týraný holocaustem a přitom sám je horší Hitlera. Pásmo Gazy je největší koncentrační tábor v dnešním světě. A už i někteří židovští vojáci dokáží napsat, "My se nebráníme, my útočíme". http://blog.aktualne.cz/blogy/sadi-shanaah.php?itemid=23458 a i jiné články.
Citovat
#1 damirr@volny.cz 2015-02-28 12:48
Tenhle článek je dobrý, ale měli by se tímto názorem začít řídit všichni lidé a hlavně v USA. tam totiž asi spousta lidí pod mediální masáží získává informace jen o "zlém Rusku" a tak se nedivme, že tam vládnou váleční idioti. Když si počteme o "mírumilovnosti " generálů v americké armádě, nebo o idiotech v generálním štábu NATO, tak rozumně uvažujícím lidem je jasné, kdo tady má válečné choutky. USA a NATO vlastně ty teroristické skupiny "vytvářejí" a navíc i podporují. Tahle usraelská židovláda jen rozdmychává ve světě nenávist mezi národy a pak toho zneužívá k válečným útokům. Je to přesně tak, jak se dozvídáme z "protokolů židovských mudrců" a dnes už ani sionisté netvrdí, že by ty protokoly byly falešné.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře