Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Paul Craig Roberts: Když vládnou generálové

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • jadernej-vybuch
Jak mohla západní civilizace získat monopol na morálku a svědomí? Když nic z toho nemá? Pět generálů NATO vypracovalo dokument „Preemptivní použití jaderných zbraní musí zůstat jednoznačně jako možné řešení k prevenci použití jaderných zbraní..." Četl jsem to prohlášení pokoušeje se přijít na chybu v logické struktuře věty. A pak mě to praštilo. Západ nyní pře-orwelloval Orwella. Západ musí vybombardovat jadernými zbraněmi každou zemi jako prevenci před použitím jaderných zbraní!

 

Přeloženo do srozumitelného jazyka - jestliže Západ použije jaderné zbraně, neznamená to použití jaderných zbraní.

Tohle šokující prohlášení přišlo z materiálů připravených pro summit NATO a podepsalo je pět vysokých vojenských činitelů z Ameriky, Německa, Holandska, Francie a Británie.

Návrh připravili muži, kteří jsou vážení jako vybraní vůdci a žádní utečenci ze zemí, ze kterých se uděluje azyl. Tvrdí se v něm, že „západní hodnoty a životní styl jsou ohroženy, ale Západ zmobilizuje dostatek síly, aby tomu nebezpečí úspěšně čelil". Autoři zprávy konstatují, že OSN stojí proti vůli Západu a stejně tak Evropská unie, která klade NATO překážky. A že pověst NATO je v Afghánistánu ohrožena.

A to je vážná věc. Ztratí-li NATO důvěru v Afghánistánu, zhroutí se západní civilizace, jako se zhroutil Sovětský svaz. Západ si neuvědomuje, jak je slabý. Aby posílil, musí svrhnout více bomb a větších.

Německý generál obviňuje kancléřku Merkelovou a její vládu z toho, že přispěla k neschopnosti Západu bránit své hodnoty, protože blokuje oživování německého militarismu. Jak může být Německo pro Ameriku „spolehlivým partnerem", ptá se německý generál, když trvá na „zvláštních pravidlech" omezujících německé síly v Afghánistánu v útočných bojích?

Ron Asmus, šéf německého Marshallova fondu a bývalý diplomat amerického ministerstva zahraničí, zprávu pěti generálů přivítal a nazval ji „budíčkem". Míní tím, že Západ je nutno probudit, aby si uvědomil ohrožení přicházející od zlého a ošklivého zbytku světa, ne šílenství západních vůdců.

Kdo nebo co ohrožuje západní hodnoty a životní styl? Politický fanatismus, náboženský fundamentalismus a bezprostředně hrozící rozšíření jaderných zbraní, odpovídá pětice generálů.

A „politickým fanatismem" míní tito mužové neokonzervativce, kteří věří, že budoucnost lidstva závisí na tom, zda se Americe podaří rozprostřít svou hegemonii do celého světa? A „náboženským fundamentalismem" míní poblouzněné evangelíky agitující za armagedon nebo izraelské sionisty požadující jaderný útok na Írán? A „rozšíření jaderných zbraní" se týká neoznámeného a ilegálního vlastnictví mnoha stovek jaderných zbraní Izraelem?

Ne. Tito paranoidní vojenští vůdci vidí fanatismus, náboženský a jiný a všechna další nebezpečí a ohrožení humanity vně západních civilizací (s Izraelem patřícím mezi západní civilizace). Ten „stále brutálnější svět", před kterým vůdcové varují, je TAM. Jedině muslimové jsou fanatici. My ostatní jsme racionální a rozumní.

Ani NATO a USA bombardující Srbsko, Irák či Afghánistán, ani Izrael který bombarduje Libanon, či provádí etnické čistky ve West Bank, ani genocida, kterou Izrael doufá provést proti Palestincům v Gaze - nic z toho není brutální.

Nic z toho, stejně jako americké bombardování Somálska, americké žaláře a mučírny, soudní frašky s uvězněnými, puče organizované proti svobodně zvoleným vládám, instalace loutkových režimů, to vše je nutná obrana Západu k udržení „stále brutálnějšího světa" na uzdě.

V „brutálním světě" se dějí brutální věci a za všechny mohou pouze a jedině ti, kteří tam žijí. Nic z toho by se nestávalo, kdyby tamní obyvatelé prostě jen dělali, co se jim řekne. Jak může civilizovaný svět se svým monopolem na morálku dovolit lidem v brutálním světě chovat se nezávisle? A to myslím, hergot, vážně! Bože chraň, mohli by zaútočit na nějakou nevinnou zemi.

Ten „brutální svět" se skládá z amorálních fanatiků, kteří odmítají poslouchat, jak Západ píská a na masové bombardování ze vzduchu, na smrt a destrukci, která jim servírována tisícery způsoby reagují tím, že na sebe navléknou sebevražedné bomby.

Západním vojenským vůdcům se nepodařilo vnutit svou vůli zemím, které napadly pomocí konvenčních zbraní. Nyní jsou tito vůdcové připraveni vnutit spolupráci s morálním světem vyhrůžkami, že vybombarduje jadernými bombami všechny, kteří se odmítají podřídit. Chápejte. Vzhledem k tomu, že Západ má monopol na morálku, pravdu a spravedlnost, ti, kteří jsou vně tohoto světa, jsou zcela jasně a zřejmě zlí, zkažení a brutální. A proto, jak nám sděluje prezident Bush, jde o jednoduchou volbu mezi mezi dobrem a zlem. A nejlepší medicína pro zlo je vybombardovat je atomem. Čím dřív se zbavíme toho brutálního světa, tím dříve budeme moci mít „svobodu a demokracii" všude v tom, co zbude.

V mezičase zabránily Spojené státy – nejjasnější maják morálky – Organizaci spojených národů v odsouzení Izraele – druhého majáku morálky – za to, že odřízl Gaze přísun potravin, léků a elektřiny. Chápejte: Gaza je vně našeho světa a žije v ní spousta záporných typů. A navíc zlomyslní Palestinci doběhli Ameriku, která jím dovolila uspořádat svobodné volby. Namísto aby zvolili amerického kandidáta, zvolili nestydatí Palestinci vládu, která je skutečně reprezentovala. Amerika a Izrael svrhli tuto vládu ve West Bank, ale obyvatelé Gazy ji ubránili. Tak teď budou trpět a umírat tak dlouho, dokud nezvolí vládu, kterou chce Izrael a USA. Rozumějte: Jak můžeme očekávat, že lidé v brutálním světě vědí, co je pro ně dobré?

A skutečnost, že se OSN pokoušelo zastavit Izrael v trestání obyvatel Gázy ukazuje, jak velkou pravdu má pět vojenských vůdců když tvrdí, že OSN ohrožuje západní hodnoty a jeho životní styl. OSN opravdu stojí proti nám. Tím se OSN samo staví vně našeho světa a stává se kandidátem pro jaderné vybombardování nebo pro označení za teroristickou organizaci. Jak to řekl náš pan prezident (Bush)? „Jsi buď s námi nebo proti nám."

Amerika a Izrael potřebují v Palestině loutkovou vládu, aby mohly zbývající Palestince v jejich ghetech konvertovat do řešení „dvou států". Těmi dvěma státy bude Izrael a k němu připojená ukradená West Bank a palestinské gheto bez ekonomiky, bez vody a bez souvislých hranic.

Tohle je nezbytně nutné, aby bylo možno ochránit Izrael před brutálním světem venku.

Obyvatelé brutálního světa jsou zmateni z řečí západních vůdců o sebeurčení hlásané západními politiky. Sebeurčení neznamená, že ti vně západní civilizace a Izraele se mohou sami rozhodnout. „Sebe" znamená Ameriku. Ten pojem je nám velmi blízký. „Americké rozhodnutí" a ostatní se musí podřídit.

Je to brutální svět, který dělá tolik problémů tím, že se nepodřizuje.

zdroj: http://www.jina-alternativa.cz/generalove_vladnou.htm

Facebook komentáře