Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Oni nechtějí, aby byl Julian Assange vydán, chtějí ho mrtvého

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

MUDr. Ivan David

„Oni nechtějí, aby byl Julian Assange vydán, chtějí ho mrtvého“

Novinář Richard Medhurst řekl pro RT, že „nemohl poznat Assangeho“ během slyšení Nejvyššího soudu o jeho vydání do USA, který začal včera v Londýně.

  • oni-nechteji-aby-byl-julian-assange-vydan-chteji-ho-mrtveho

Novinář tvrdí, že zpočátku nepoznal Juliana Assangeho, který vypadal „příšerně a nemocně“, když se zakladatel WikiLeaks objevil u londýnského vrchního soudu, protože Spojené státy tlačí na jeho vydání.

Medhurst řekl RT, že „doslova nevěřil svým očím“, když viděl Assangeho během středečního předběžného slyšení vrchního soudu, se kterým byl spojen online.

"Nemohl jsem poznat, že to byl Assange, vypadal extrémně staře," prohlásil Medhurst a dodal, že zakladatel WikiLeaks vypadal tak "strašně a špatně", že mu trvalo minutu, než si uvědomil, že to je Assange, o němž svědčící lékaři řekli, že jeho „zdraví se zhoršilo a byl mučen ve vazbě“.

Assangeův hlas také „nezněl příliš dobře“, řekl Medhurst, který poznamenal, že „to je naprosto normální vzhledem k tomu, že je zavřený v samovazbě“ a je „svévolně zadržován nejdříve sedm let na ekvádorské ambasádě, dva roky ve vězení Belmarsh.“

"Toto je novinář, který si neodpykává trest, není zločinec a je ve vězení s maximální ostrahou v britské obdobě vězení v Guantánamo," protestoval Medhurst a označil Assangeovo uvěznění za "zcela nespravedlivé", "zločin proti svobodám tisku" a "útok proti jeho osobnímu zdraví."

Facebook komentáře