Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kreml propásl příležitost ukončit provokace Západu, které přivádějí svět k jaderné válce

Paul Craig Roberts 

Jak jsem zdůrazňoval od začátku, ruský zásah na Ukrajině byl příliš malý a příliš pozdní. Nepochybuji o tom, že Kreml dosáhne svého cíle tzn. vyčistění Donbaské republiky od Západem podporované nacistické brigády Azov a ukrajinské armády, ale Kreml promrhal mnohem důležitější příležitost ukončit všechny provokace Západu vůči Rusku.

Kdyby Rusko zasáhlo Ukrajinu zničujícím konvenčním útokem se vším všudy, válka by skončila dříve, než by začala. Žádný člen loutkové ukrajinské vlády by nebyl naživu. Na Ukrajině by neexistovaly žádné komunikační a dopravní možnosti kromě ruských vojenských.

Úžasná ukázka toho, co se stane, když přílišné provokace silnější vojenské supervelmoci přiměly evropské země k tomu, aby se snažily vystoupit z NATO, a ne do něj vstoupit, jak to zjevně činí Finsko a Švédsko.

  • kreml-propasl-prilezitost-ukoncit-provokace-zapadu-ktere-privadeji-svet-k-jaderne-valce

Namísto toho, aby Kreml případné provokatéry odradil, neuvážený pomalý omezený zásah podpořil další obkličování Ruska a další agresi ze strany Washingtonu, členů NATO a Ukrajiny.

Kreml poskytl Washingtonu dva měsíce k vytvoření narativu, který je do značné míry v neprospěch Ruska a povzbuzuje ostatní, aby vůči Rusku zaujali otevřenější a tvrdší postoj.

Evropané jsou ochotni sami trpět těžkostmi, aby způsobili Rusům nějaké potíže. Členové NATO poskytují Ukrajině nejen morální podporu, ale také zbraně.

Washington oznámil rozsáhlé dodávky těžkých zbraní na Ukrajinu a ještě provokativnější poskytování zpravodajských informací a informací o cílení ukrajinských raketových útoků na Krym.

Vzhledem k tomu, že Krym je nyní součástí Ruska, jsou plánované útoky na Krym přímým důkazem toho, že Washington má v úmyslu rozšířit válku. Je zřejmé, jako tomu bylo od počátku, že

Rusko se bude muset věnovat Ukrajině daleko za Donbasem. Představa, že by mohlo jít o omezenou operaci s omezeným cílem, byla absurdní.

Rusko se skutečně bude muset zabývat situací daleko za hranicemi Ukrajiny. Předchozí ruský prezident, v současnosti místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv, varoval, že důsledkem vstupu Finska a Švédska do NATO bude jaderná eskalace.

Viz: https://news.sky.com/story/russia-threatens-nuclear-escalation-if-sweden-and-finland-join-nato-12589823

A dále: https://tass.com/politics/1437715

Jak jsem dříve řekl, že tomu tak bude, neúspěch Ruska zapůsobit na Západ drtivou demonstrací vojenské síly na Ukrajině znamená, že byl učiněn další krok k jadernému armagedonu.

Spěch k jaderné válce není primárně vinou Ruska. Je to Západ, kdo se chová provokativně, nikoli Rusko.

Západ se k bezpečnostním obavám Ruska postavil chladně. Západ vyzbrojil a vycvičil ukrajinskou armádu a nacistické milice a namířil je proti Rusům v Donbasu. Západ umístil americké rakety v Rumunsku a Polsku a nyní na Slovensku. Je to Washington, kdo usiluje o hegemonii, nikoli Kreml.

Odpovědnost Kremlu spočívá ve slabosti jeho reakcí na provokace. Nejprve je po léta ignoroval a dělal jen nesmyslné diplomatické protesty. Pak, když je konečně nucen na Ukrajině zasáhnout, činí tak co nejomezeněji a časově náročným způsobem, který dává Washingtonu kontrolu nad vysvětlováním a možnostmi rozšířit konflikt za hranice omezené operace Kremlu.

Saker a Andrej Marťanov zdůrazňují převahu ruské vojenské taktiky a zbraňových systémů, ale tyto důležité schopnosti neposkytují prostor pro vítězství, když Kreml stále nedostatečně reaguje na iniciativy Washingtonu.

Neschopnost Kremlu být aktivní a neochota vyčistit pátou kolonu Washingtonu ze strany ruských vládnoucích kruhů budou charakteristickými znaky ruské porážky.

zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2022/04/14/the-kremlin-has-missed-the-opportunity-to-end-the-provocations-of-russia-that-are-bringing-the-world-to-nuclear-war/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2022-04-16 15:10
S senilním Bidetem se už nedá jednat, Donald by domluvil mírové jednání.Proto musel ve volbách být poražen.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře