Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Německu budou turecké školy

  • turecko-nemecko
Německá kancléřka Angela Merkelová během oficiální návštěvy Turecka schválila požadavek premiéra Recepa Erdogana, aby byly v Německu zřízeny školy s turečtinou coby vyučovacím jazykem, oznámil deník Süddeutsche Zeitung.

 

Berlín tento návrh ještě nedávno odmítal, neboť by takové školy bránily integraci Turků do německé společnosti. Erdogan za to kancléřku obvinil z nenávisti vůči Turecku.

Nyní ale Merkelová prohlásila, že vzhledem k tomu, že „Německo má své školy i v jiných zemích, je přirozené, že Turecko může mít své školy v Německu". Nemělo by se to ale podle ní stát pro turecké školáky v Německu výmluvou, aby se neučili němčinu, neboť v Německu bez němčiny žít nelze.

Kancléřka konstatovala, že turecké školy by měly být dvojjazyčné, a zdůraznila, že jí nejde o žádnou asimilaci německých Turků, ale jen o jejich integraci.

Proti nápadu s tureckými školami se v Německu postavily nejen konzervativní strany, ale i mnozí sociální demokraté. Jejich významná členka Lale Akgjunová, která je sama původem Turkyně, turecké školy v Německu označila za „slepou uličku pro žáky".

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře