Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jaroslav Krejčí: Jak je to s konspiracemi (+video)

  • konspirace
Těch konspirací je plný internet. Jsou otravné. Jejich šiřitelé jako by byli snad i vyšinutí. Neustále by někoho přesvědčovali, že celý svět je zmanipulovaný a lidé oběťmi nějakých monstrózních spiknutí.

 

Místo toho aby byli spokojení se životem, který mají možnost žít, neustále otravují lidi svými nesmyslnými výplody a přesvědčují je, že by neměli spoléhat jen na oficiální zprávy z masmédií, protože ta mohou být zmanipulovaná. Nutí je, aby taky začali individuálně myslet, protože jsou zde právě proto, aby sami mysleli.

Konspirací je celá řada:

Masmédia nám neříkají pravdu. Slouží elitám a vysílají zprávy na pokyn z vyšších, politických míst. Všechno je jinak. Krize v roce 2008 byla vyvolána schválně. Prasečí chřipka byla taky vytvořena uměle. Stejně jako E-coli. Útoky 11. září 2001 zorganizovala americká vláda pod falešnou vlajkou. Američané vtrhli do Iráku jen kvůli ropě, zbraně hromadného ničení tam prostě nebyly. Do Libye s Evropany zase proto, aby způsobili v této zemi chaos a odepsali svůj mnohamiliardový dluh za nakoupenou libyjskou ropu; o nastolení svobody v této zemi jim ve skutečnosti nejde. Usáma bin Ládin není mrtvý, ve skutečnosti někteří lidé v USA s arabskými teroristy spolupracují. 26. června 2011 mají Zápaďáci v plánu zaútočit na Berlín a zase to svést na Araby, aby měli záminku omezit svobody Evropanů. Ano, i to už se šíří internetem.Všechno promyšleně organizují světové elity především ze Západu. Ovečky přes média krmí tím, co se jim zrovna hodí a za oponou vytváří jedno spiknutí za druhým, protože (jako každému zazobanci) jde jen o zisk a moc a ženou se za jakousi globální vládou, kterou prý nazývají „Nový světový řád“. Chtějí si podmanit svět, zotročit (a)nebo zredukovat civilizaci. Disponují elektromagnetickou zbraní HAARP, mají možnosti umělé regulace počasí. Mají pod sebou mnoho lidí a na lidstvo úspěšně zkouší davovou psychologii, takže se nám dostávají i do podvědomí a souvislosti nám úspěšně unikají. Nepohodlných se zbavují, stejně jako Kennedyho, který taky moc mluvil.

No kdo tu smršť všech možných alternativních tvrzení má číst, že? Vždyť ani nemůže být možné, že by tolik věcí mohlo být jinak! Co by to všechno přece znamenalo o celé naší realitě jako takové? Jenže co když ano? Co když třeba jen malá část z toho moře konspirací je pravdivá a nemá se o tom mluvit? Není pak lepší přeci jen trochu hledat pravdu na vlastní pěst? Zachovat si od všeho trochu odstup, ale prostě jen hledat pravdu, protože v tom světě žijeme?

Nedávno jsem na Prvních zprávách četl článek Cimický: Konspirační teorie šíří vyšinutí jedinci. Cimický je psychiatr a došel k závěru, že každý, kdo je zastáncem konspiračních teorií, nemá to v hlavě v pořádku. No, osobně celkem pochybuji, že je přes všechny složitosti v mezilidských vztazích i v povahových vlastnostech lidí samotných nejlepší jen tak od boku hodit do jednoho pytle všechny, kteří se z vlastní vůle rozhodli nejít s davem. Konspirace nekonspirace, mně osobně výroky Cimického přijdou příliš vychýlené od nestrannosti. Z celého článku má člověk pocit, že je nejsprávnější dát slepě na všechna oficiální tvrzení a o víc se nestarat – ale to přece není správné, nechat se jen tak slepě vést! Dnes každým dnem slyšíme o dalších a dalších skandálech mezi politiky v ČR i ve světě, a pořád je nejlepší a nejzdravější v tomto státě a vůbec ve světě všemu oficiálnímu bezmezně věřit? Řekl by totéž pan Cimický za komunismu, kdy docházelo k nespočtu manipulacím nejen v médiích a také se o tom nemělo mluvit? Sami z minulosti víme, jak snadno lze nejen s médii manipulovat. Kde je záruka, že se to neděje znovu, když touha po zisku a moci mezi politiky samotnými neustoupila, ba spíše naopak? Kdy v historii politikům nešlo o vlastní moc a o vlastní prachy, pro které byli ochotni udělat leccos?

Já myslím, že to, co se děje ve vládách nad námi, se každého z nás úzce týká a měli bychom se o to starat. Jde tu o naše životy a pokud tu je jen nějaká pravděpodobnost (vzpomeňme si znovu na důvěryhodnost jen našich zkorumpovaných politiků), že jsme všichni vládami vedeni na scestí ve jménu jejich zisku, musíme to řešit a hledat pravdu – ve vlastním zájmu. Korupce a skandály ve vládách jsou tedy zřejmé – a už tahle skutečnost konspirace přiživuje. Zásadní otázkou totiž je, kolik těch skandálů i spiknutí zatím jen nebylo publikováno, a jen proto jsou dosud považovány za konspirativní?

Už existují i konspirační teorie, že lidstvo je vedeno do otroctví a my tomu většinou nevěnujeme pozornost. Na co čekáme? Až nám masmédia odvysílají ta největší tajemství ve všech vládách světa? Na co čeká doktor Cimický, který šmahem, přes všechny psychologické rozdílnosti v lidech, řadí v podstatě všechny kritiky masmediálních zpráv mezi vyšinuté??? Je pochopitelné, že se těžko přijímá skutečnost, že by svět kolem nás mohl být jiný. Jenže pokud tomu tak je, nevyhneme se tomu ani to nezměníme, když to budeme ignorovat.

Autor článku Jiří bob Asher si dal práci a pod výroky od Cimického popsal některé konspirační teorie. Nedalo by se však říct, že jako novinář zachoval diskrétnost a otevřenost. Text obsahuje přívlastky a fráze jako „nejstarší a nejprimitivnější konspirační bludy“, „výjimečnou pervezností“, „tuto neuvěřitelnou lež “nebo například „obzvlášť zvrácené teorie“. Toto není práce nezávislého novináře, je zde velmi viditelná snaha převést čtenáře na jeden typ myšlení (samozřejmě toho oficiálního) nebo přímo zdiskreditovat zastánce druhé strany. Člověk aby se skoro po přečtení takového článku bál udělat si vlastní názor na věc. To je dnešní oficiální novinařina? Neměl by novinář, zvláště pokud pracuje pro známý plátek jako První zprávy, poctivě zmínit fakta (a teorie) z obou názorových pólů, aby si čtenář jeho článků mohl ve svobodné demokratické zemi udělat svobodný demokratický názor? Ovšem kde dnes vidíme poctivou novinařinu, kde zazní fakta z obou zúčastněných stran? Víme dnes vůbec, jak má vypadat zodpovědná novinářská práce, nebo už jsme tak zvyklí na jednostranný pohled na věc, že už to ani nevíme? Jednostranný pohled na věc = prostor pro cílenou propagandu!

Já si dám po panu Asherovi také práci a jen krátce v bodech (abych moc neobtěžoval ty, kteří konspirace moc nemusí) zmíním některé argumenty, o které se opírají zastánci spiknutí 11. září a částečně si rýpnu i do otrockého, Nového světového řádu, protože to spolu podle konsp. teorií úzce souvisí.

11. září

Ke konspiračním teoriím o 11. září se řadí například tyto argumenty:

? Konstruktéři WTC budovy při stavbě navrhovaly tak, aby ustály případný náraz Boeingu.

? Ještě několik týdnů po útocích byl v místě zřícených věží pozorován roztavený kov s teplotou o více než 200°C vyšší než je teplota hořícího leteckého paliva.

? Dr. Steven Jones, fyzik, pak v troskách WTC objevil zbytky nanotermitových výbušnin, které mají i schopnost výrazně zvýšit teplotu požáru.

? Lidé, kteří byli v osudnou dobu ve věžích, mluví o mohutném výbuchu v suterénu budov, teprve pak prý přišel náraz letadla do horní části budovy.

? Budova WTC7 se zřítila učebnicově jako při profesionálním odpalu – a to aniž by do ní narazilo aspoň to letadlo.

? Do Pentagonu podle oficiálních zpráv také narazil Boeing - s rozpětím křídel 38 metrů. Ovšem v budově tento objekt zanechal 5 metrů široký otvor a trosky po letadle nebyly v okolí žádné, nebo jen velmi malé.

? Na zřícení WTC vydělal majitel Larry Silverstein 7 miliard dolarů. Pojistit své budovy proti teroristickým útokům nechal v létě 2001...

O teoriích 11. září vyšla i velmi zajímavá zpráva na STV (">).

Nový světový řád

Teroristické útoky z 11. září vystrašily lidi, posloužily zájmovým skupinám v rozšíření jejich vlivu a podle konspiračních teorií jsou na zinscenovaných útocích budované další systematické mediální lži a manipulace. Má jít o psychologickou hru mířenou na nás všechny a vše ve výsledku má umožnit, aby bylo možné zmanipulovaným a vystrašeným lidem snadno a bez překážek nastolit otrocký Nový světový řád...

A co na Nový světový řád říkají naši samotní elitáři za oponou?

„Do technotronické éry patří postupné objevování se více kontrolované společnosti. Taková společnost by byla ovládána elitou, neomezenou tradičními hodnotami. Brzy bude možné provádět nepřetržité šmírování každého občana a udržovat aktualizované kompletní svazky obsahující dokonce i ty nejosobnější informace o občanech. K těmto svazkům budou mít autority okamžitý přístup.“ - citace z knihy „Mezi dvěma věky: Úloha Ameriky v technotronické éře“ od Zbigniewa Brzezinského, polsko-amerického politologa a nynějšího zahraničně-politického poradce Baracka Obamy.

Brzezinski a jemu podobní „kolegové“ přitom dál vedou tento svět...

„Budeme mít globální vládu, ať se nám to líbí nebo ne. Jedinou otázkou je, zda jí bude docíleno skrze dobývání, nebo skrze konsensus.“ - citace, James Paul Warburg, FED.

"Jsme vděčni Washington Postu, novinám New York Times, Time Magazine a jiným výborným tiskovinám, jejichž ředitelé chodili na naše setkání a zachovali diskrétnost déle než 40 let. Bylo by to nemožné, abychom vyvinuli náš plán pro svět, kdybychom po tuto dobu byli pod dohledem médií. Svět je však dnes sofistikovanější a lépe připraven na světovládu. Celosvětová vláda elity a světových bankéřů je určitě lepší než samostatné rozhodování každého národa, prkatikované v minulých staletích." - citace, David Rockeffeler, FED

A co mohou být schopni udělat pro rozšíření svého vlivu lidé, kteří se topí v penězích?

Nový světový řád pomalu přestává být konspirace, děje se totiž v přítomnosti. Nyní už je v údajně demokratické zemi jako USA zakázáno farmářům pěstovat potraviny (http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/386-usa-za-drobne-pestitelstvi-do-vezeni-za-prechovavani-semen-tezke-tresty.aspx). Proč se o tomto zákonu v médiích nemluví? Co na to říká pan Cimický? Jaké záminky k tomuto kroku si najdou lidé u moci, aby nemuseli přiznat svou touhu po Novém světovém řádu? Zase teroristy? Nebo kontaminaci potravin? A co přijde příště v zájmu zisku a moci světových elit? Přijde „teroristický“ útok na Berlín 26.6., jak už o tom mluvily některé spekulace na internetu a Evropané také přijmou svůj vlastní omezující Patriot Act? Nebo to přijde jen o trochu později?

Závěrem nezbývá než konstatovat, že ne vždy jsou věci takové, jaké se jeví na první pohled a že realita někdy je krutá. Masmédiím není radno bezmezně věřit, protože slouží elitám. Nemůžeme však před vším strkat hlavu do písku, musíme proti tomu raději vystoupit než bude pozdě.

Lidičky, mějte se rádi, nenechte se zotročit a hledejte alternativní informace na internetu, dokud nám ho elity nevycenzurují a už to nebude možné. Takové návrhy na cenzuru internetu už tu totiž jsou: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/233577-usa-chteji-mezinarodni-organ-na-hlidani-internetu.html?ref=boxE

Nový světový řád je zatím také řazený mezi konspirační teorie. Jsem i přes argumenty podporující tyto teorie stejně jen vyšinutý jedinec, jak mne odsoudil MUDr. Cimický?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře