Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Marek Pešl je opravdu Vedoucí kolotoče...

"Pan VK" žádné zdroje z okolí Ministerstva vnitra nemá. Jsou to z jeho strany pohádky, které si
vymýšlí na základě nějakých dojmů.

A proti Aeronetu není vedena žádná cílená kampaň ze strany státní moci. To je taky nesmysl. Je pravděpodobné, že novináři v počátku doufali, že najdou nějakou "ruskou stopu".

Ale další logickou motivací je, že prostě chtěli odhalit, kdo je za těmi manipulativními články.

V řadě z nich jsou prostě úmyslné nepravdy. Něco bohužel doložit nejde, nebo se to dokládá obtížně (od tajného zdroje máme to a to). To pak zůstane na úrovni pomluv. Ale řada věcí jde minimálně s odstupem času vyvrátit.

Rád bych do toho vznesl trochu světla, protože mám pocit, že dost lidí stále věří té pohádce, kterou kolem sebe Marek Pešl budoval. Ale Marek Pešl je opravdu Vedoucí kolotoče a ta investigativní reportáž je prostě odhalení jeho totožnosti.

  • marek-pesl-je-opravdu-vedouci-kolotoce-a-ta-investigativni-reportaz-je-proste-odhaleni-jeho-totoznosti

Pro začátek takový detail, kdy prohlásil, že je jen směnárník nebo že převádí peníze na kryptoměnu a že se zabývá těžbou kryptoměny. V reportáži jasně zaznělo, že si vybírá vždy všechny peníze, co mu chodí. Bankovky se na kryptoměnu mění jak přesně?

Plus v současnosti je těžba kryptoměny v domácích podmínkách nesmysl. Ale budiž, skřípající argumenty nic neznamenají. Ale teď trocha historie. Existovalo víc verzí Aeronetu a jeho historie se táhne snad už 15 let zpátky (přesně to dohledávat nebudu). Nejdřív to byl web o letadlech (proto ten název), poté z toho bylo uzavřené fórum, kde se řešily IT věci - warez, technologické novinky a vlastně vše dle vědomostí. Když jsem se tam registroval, byl tam zákaz řešení politiky. Patrně po častých hádkách, které to přinášelo.
 
Byla tam fajn komunita inteligentních lidí s velkým přehledem o všem možném. Web patřil člověku s nickem dANGEL0, který si říkal Dylan, takové jeho alter ego, kdy měl údajně žít ve Spojených státech, ale samozřejmě to byl Čech.
 
Psal ale po nějaké době anglicky, protože kvůli nějakým zdravotním problémům prý ztratil schopnost vyjadřovat se česky, ale česky že rozumí stále dobře. Samozřejmě to byla lež. Zde 14 let stará diskuze na webu diit.cz, kde má dva příspěvky i zmínku o Aeronetu
https://diit.cz/clanek/novy-zdroj-energie-pro-olpc/diskuse

Zde jeho stále dostupný twitterový účet, který již nepoužívá: https://twitter.com/dANGEL0

Na něm je vidět jeho zájem o aktuální dění ve světě a jeho alternativní pohled na jisté věci. V podstatě náplň pro současný Aeronet. Příspěvky, které zveřejňoval na Aeronetu, byly vždy dlouhé. Rád psal, vše pečlivě rozebíral, věnoval tomu čas. Působil velmi inteligentně, všechno znal, o všem měl přehled a dokázal o tom celkem podrobně mluvit.
 
Jak se tam řešily počítačové ochrany a crackování, napsal tam i obsáhlý článek o projektu, na kterém pracoval. Softwarová ochrana založená na tzv. Digital Strings Technology. Nesla název Vatari. Vyvíjela se zřejmě na Slovensku. To je taky ta ochrana, o které se zmiňovali v reportáži, na které zaplakali nějací investoři.
Zde dohledatelné patenty na Vatari Corporation:
https://patents.justia.com/assignee/vatari-corporation

Jako Inventor je tam uveden Marek Pešl. Pro mě je to poměrně silné spojení, které ukazuje na to, že dANGEL0/Dylan je Marek Pešl. Asi dva roky před vznikem nového Aeronetu začal "Dylan" řešit malou aktivitu na webu. Chtěl ho nějak oživit, prosil lidi o finanční příspěvek na chod. Od členů vybral tuším něco kolem 3 tisíc. Opakovalo se to i další rok, ale aktivita na webu byla stále malá, byla to prostě malá skupinka lidí. A v tom se tam objevil uživatel Vedoucí Kolotoče se svými konspiračními příspěvky. Najednou se mohlo psát o politice a podobných věcech. 
 
Vedoucí kolotoče měl údajně zájem o doménu. Protože je zaběhnutá. Tady nedávají logiku dvě věci. Proč by si někdo s takovým zaměřením našel fórum zaměřené pouze na IT věci? Proč by někdo chtěl tuto doménu, když si mohl zaregistrovat jakoukoli vlastní a určitě taky se zajímavým názvem? V koutku duše a vzhledem ke kontextu jsem měl pocit (a věřím, že jsem nebyl sám), že dANGELO je Vedoucí kolotoče a prostě chce stránky předělat na něco jiného, aby mu generovaly zisk.
 
V podstatě mělo dojít k předání webu Vedoucímu Kolotoče a ten si měl udělat nové stránky. Tak vznikla současná podoba Aeronetu, i když tedy vznikala postupně. Na webu působí hlavně účty Administrator a Vedoucí Kolotoče. Po nějakém čase si dal Administrator jako avatara fotku, kterou používal na starém Aeronetu "Dylan".
 
Je tedy jasné, že Administrator je opět dANGEL0/Dylan/Marek Pešl.
 
Pak tu ještě byla zmínka, že FB stránky Aeronetu spravuje jakýsi Dylan Taylor. Z logiky věci tak použil své alter ego, u kterého stejně čekal, že zůstane utajené. Tak a teď poslední část. Spojit účty Administrátora a Vedoucího kolotoče. Na to stačí zběžné porovnání písemného projevu. Příkladů půjde najít určitě spousta, ale uvedu například toto: "knedlíková pohoda", "servilně plní".
 
V jednom příspěvku Administrator napsal: "lidi mají všechno na háku v rámci knedlíkové pohody." A Vedoucí Kolotoče v článku: "Nedělní knedlíková pohoda."
Administrator: "Takže ČR pouze servilně plní americkou objednávku." Vedoucí Kolotoče: "kteří servilně plní protinárodní politické kroky" Dalším společným znakem je například neznalost psaní procenta. A určitě se najdou další  společné rysy. Ono když člověk tvoří tolik textu o podobných věcech, tak se stejným výrazům nevyhne.
 
Pro mě je toto dostatečný důkaz o tom, že Administrator je Vedoucí Kolotoče/Marek Pešl. A kruh se uzavírá. Vše je to jedna osoba se spoustou času. Marek Pešl prostě dělá to, co ho vždy bavilo, a chce to mít finančně pokryté. Motivaci pro záměrné šíření lží neznám. Pešl klame tělem.
 
A ještě k tomu tvrzení některých, že to podle poslechu přeci nemůže být on. Ale ano, může. Tato domněnka je založena na tom, že dotyční něvěří, že zrovna Marek Pešl by mohl být Vedoucí Kolotoče. A tak jako argument použijí ten hlas.
Ale v té reportáži Marek Pešl prakticky nemluvil, byl udýchaný, ty podmínky tam byly zcela jiné, než jaké má, když s rozvahou debatuje. A když mluví do rádia, používá modulaci hlasu.
 
O tu se někdo pokusil i na té reportáži:
https://www.youtube.com/watch?v=jFuKYmVJA1g
 
On je ale silný argument už ten tok peněz. Marek Pešl si ty peníze údajně všechny vybíral v hotovosti. Tedy peníze prostě končily u něj. Je jasné, že se ještě pokusí z toho nějak vylhat. Že VK je přeci někdo v pozadí, na koho se nikdo nedostane, nebo že je to snad i kolektiv lidí. Ne, je to Marek Pešl a už to na něj prostě prasklo. Je otázka, jak dlouho si ještě bude hrát na "redakci" a víc osob.
Marek Pešl od začátku moc dobře věděl, jak si zajistit největší anonymitu na internetu.
 
Umí v tom chodit a používá na to smyšlené příběhy a upravenou realitu. Nebýt těch peněz a napojení na minulost (dANGEL0), tak by ho zřejmě nikdy nikdo nenašel. Když se teď ale všechny informace spojí, dává to prostě dokonalý smysl.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Miroslav Suja 2020-03-08 22:29
Komentář našeho VIP blogera Zdeňka Bálka, kterému FB opět přestal komentáře na CFP zveřejňovat. Komentář na téma VK-Pešl mi ZB zaslal emailem , proto ho zveřejňuji i s komentářem FB přes můj účet na CFP! MS
-----------------------------------
CO MŮŽETE UDĚLAT

Zobrazit možnosti
Přečtěte si další informace o tomto komentáři a podívejte se, jaké máte možnosti
AKTIVITA

Informace o vašem komentáři
Dnes v 18:53
Nikdo jiný váš komentář nevidí.

Nevěřím tomu, že Pešl je pan VK. Proč by to dělali, odhalit sami sebe? Navíc při inteligenci VK pochybuji, že by takto reagoval na redaktory. Podstatné ale je, čemu má VK posloužit a kam nás nasměrovat. Posílám odkaz na rozhovor s poslancem SPD Jiřím Kobzou, kterého se VK rovněž snažil zlikvidovat. Najdete to tam v čase 01.40.46 - 01.45.50. Jinak zítra, v ponděli 9.3. od 19.00 budou reportáž a pana VK řešit na Svobodném rádiu v pořadu Nad dopisy posluchačů s interakcí. Je možno tam během pořadu zavolat a dotázat se nebo říct svůj názor. A tady ještě rozhovor s panem Kobzou: http://svobodne-radio.cz/2020-02-20-studio-beta-jiri-kobza-o-soucasne-situaci-u-nas-i-ve-svete-zminime-take-aeronet/
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře