Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael nespolupracuje s Radou OSN pro lidská práva

  • netan-benny
Izrael nespolupracuje s komisí Rady OSN pro lidská práva, která vyšetřuje okolnosti květnového izraelského masakru na palubě humanitární lodi Mavi Marmara, prohlásil zástupce komise Juan Carlos Monge. Její členové už hovořili s očitými svědky i politiky v Turecku a Jordánsku, od Izraele však nedostali pozvání.

Zpráva komise má být zveřejněna 27. září.

Masakr, při němž izraelské komando v mezinárodních vodách zabilo devět lidí, vyšetřuje ještě další komise OSN, s níž Izrael takové problémy nemá. Nejspíš proto, že její vedoucí, bývalý novozélandský premiér Geoffrey Palmer o vyšetřovací komisi Rady pro lidská práva prohlásil, že rada „jedná s Izraelem morbidně a obsesivně".

A když už jsme u nespolupráce (sorry za oslí můstek), blížící se další kolo „mírových" a zcela zbytečných rozhovorů mezi Izraelem a Palestinci v USA kuriózně ohrožuje stávka izraelských diplomatů. Odbory ministerstva zahraničních věcí ji vyhlásily ve snaze dosáhnout zvýšení mezd, které by izraelským diplomatům zajistilo stejné platy, jako mají lidé v armádě a tajných službách.

Izraelští diplomaté tak nebudou premiérovi své země ve Washingtonu zajišťovat běžný servis, včetně například rezervací hotelů, organizaci dopravy pro Netanjahua a členy jeho doprovodu a nebudou organizovat ani tiskové konference nebo udržovat koordinaci s americkou stranou.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře